18 sept.

Sügis 2018

Tere, soovin kõigile rõõmsaid septembrikuu askeldusi koolis ja aias. Uus hooaeg alanud ja tegemisi palju.

Õpetajate soovil alustan pikema guaššmaali kursusega – oktoobris, jaanuaris, märtsis ja mais 2018, tunnid on sätitud koolivaheaegadele ning esimene moodul on oktoobris, vastavalt siis 24. oktoobril Tallinnas, Nõmmel ja 26. oktoobril Tartus.

Kursusele registreerumiseks ning täpsema info saamiseks palun pöörduda Logoserv koolitusse info@logoserv.ee

Guaššmaal I moodul Nõmmel ning Guaššmaal I moodul Tartus

Guaššmaal I moodul:

• Teeme põhjaliku sissejuhatuse, tutvustame meie kaubandusvõrgus saadaolevaid kooliguašše
  • Maalime erinevaid värvitoonide segamisharjutusi ja õpime pintslitehnikaid
  • Kursuse maaliülesanded on aastaaegade põhised ja esimesel kohtumisel maalime sügiseses värvigammas.

Rõõmsa kohtumiseni maalitundides!

25 apr.

Aprill, aprill, aprill…

Aprillikuu  on  kiirelt  läinud  ja  kohe kohe paitab meid kõiki maikuu  soe  päike. Sain      raamatu illustratsioonid valmis ning olen tagasi oma tööde ja tegemiste juures.

Esimese tööna katsetan erinevaid  akvarellipabereid ja  valmistan ette  Vunder  Skizze kunstistuudio  töötubasid.  Esimeses  töötoas, mis  on  juba  sellel  laupäeval,  õpime mõned lihtsamad akvarellmaali töövõtted ning püüame oma maale kaunistada kuldamisega.

Teises  töötoas  12. mail,  samuti  laupäevasel  päeval,  aga  maalime  lõhnavaid  roose   ja  süveneme lillemaali  saladustesse.

Pideva spämmposti tõttu, pidin maalikooli leheküljelt maha võtma oma kontaktvormi, kuid huvilised teavad minu e-maili ju juba peast ja saavad ikka kirjutada ja maalinõuandeid küsida. Alati võib kirjutada ka postituse alla kommentaaridesse, siiani olen leidnud mahti ja kõigile heasoovlikele kommentaaridele ka vastanud.

Toredat kevadet kõigile. Maalikooli Guaššmaali käsiraamatuid on võimalik osta-tellida kõigist hästi varustatud raamatukauplustest ja DiPri trükikoja kodulehelt.

Varsti asun kirjutama-maalima kolmandat osa, mis süveneb akvarellvärvide saladustesse. Vaatan, kas saan selle juurde ka lühivideotega CD vormistada, mis maalimised lihtsamaks teeb.

Seniks kena kevadet kõigile. Teie tagasiside ja kommentaarid on alati oodatud. Maalitunde teen omas kodus individuaalsel kokkuleppel. Soovidest tuleb mulle teada anda:) Aitäh.

Märtsikuu maalikoolis

Tere kaunist ja päikeselist kevadpäeva, armsad maalikooli sõbrad ja õpilased.

Kaks pikka ja töist kuud saavad kohe läbi ning taas loovad üha valgemad päevad rohkem võimalusi maalimisteks. Olen maalinud illustratsioone Loodusõpetuse tööraamatule ja see töö on pakkunud palju – uusi teadmisi ja oskusi eelkõige. Kohe kohe valmivad viimased illustratsioonid ja saan taas mahti oma huvide ja maalikooli tööde tegemiste juurde naasta.

Panen siia väikese lõbusa galerii viimastest illustratsioonidest.

Veidi olen jõudnud teha ka kalligraafiat ning läksin hiina keelt õppima:) Kohe päriselt, reaalselt. Oskan juba natuke vestelda ja ennast ja oma peret hiina keeles tutvustada – tundub uskumatu. Kuid hiina keel nagu ka iga teinegi keel vajab elus püsimiseks-hoidmiseks igapäevast suhtlust ja pidevat harjutamist. Igatahes on see keeleõpe väga põnev ja pakub mulle palju rõõmu:)

Maalikoolis hakkame tõsisemalt maalima aprillis-mais. Annan teada, kui kellaajad paigas.

Seniks päikest ja rõõmsat kevadet kõigile! Küll see lumigi sulab:)

Guaššmaali tehnikad II – Valmis!

Valmis on ja trükitud ja saab tellida kirjutades info@maalikool.ee , tellimusele lisa oma nimi, aadress (sobiv Omniva pakiautomaat) ja kontakt telefon. Olen nii rõõmus, tööraamat sai ilus, seekord on 36 värvilist ja rõõmsat lehekülge kantud talve meeleoludest ja igatsusest lume järgi. Mõnusat talvemaalimist!

Ka raamatu esimene osa on veel saadaval

Head uut aastat!

Armsad õpetajad ja õpilased, soovin kõigile südamest rõõmuküllast ja värvikat uut aastat!

Maalikooli tunde veel ei toimu, sest üks töö ajab teist taga ent ruumide otsingud juba käivad ja paar toredat kohta ka silmapiiril. Võtsin vastu ühe kiiremat sorti illustreerimistöö st maalin botaanilisi illustratsioone ühele Loodusõpetuse tööraamatule st jaanuar, veebruar ja ka osa märtsikuust kulub mul igapäevaselt maalilaua taga. Ent rõõmus uudis on see, et Guaššmaali tehnikad II on valmis ja kohe kohe ka trükki minemas ning see tähendab omakorda seda, et jaanuarikuu lõpus saab minu käest tellida nii esimest, kui ka teist osa.

Väga unistan akvarellmaali tundidest, lapsed on ka järjekorras ja ootavad oma maalitundide algust… oleks mind mitu, siis need juba toimuksid, aga hetkel peavad kõik veel veidi kannatlikud olema kuni leian õiged ruumid. Kui ruumid leitud, annan kohe teada. Plaanis on alustada täiskasvanute akvarellirühmaga, laste maalirühmaga ning botaanilise maali rühmatundidega kord nädalas. Ka hakkan vaikselt maalima ja koostama kevade teemalist akvarelliraamatut klassiõpetajatele.

Edu ja inspiratsiooni kõigile! Hoidke end maalikooli uudistega ikka kursis.