Märtsikuu maalikoolis

Tere kaunist ja päikeselist kevadpäeva, armsad maalikooli sõbrad ja õpilased.

Kaks pikka ja töist kuud saavad kohe läbi ning taas loovad üha valgemad päevad rohkem võimalusi maalimisteks. Olen maalinud illustratsioone Loodusõpetuse tööraamatule ja see töö on pakkunud palju – uusi teadmisi ja oskusi eelkõige. Kohe kohe valmivad viimased illustratsioonid ja saan taas mahti oma huvide ja maalikooli tööde tegemiste juurde naasta.

Panen siia väikese lõbusa galerii viimastest illustratsioonidest.

Veidi olen jõudnud teha ka kalligraafiat ning läksin hiina keelt õppima:) Kohe päriselt, reaalselt. Oskan juba natuke vestelda ja ennast ja oma peret hiina keeles tutvustada – tundub uskumatu. Kuid hiina keel nagu ka iga teinegi keel vajab elus püsimiseks-hoidmiseks igapäevast suhtlust ja pidevat harjutamist. Igatahes on see keeleõpe väga põnev ja pakub mulle palju rõõmu:)

Maalikoolis hakkame tõsisemalt maalima aprillis-mais. Annan teada, kui kellaajad paigas.

Seniks päikest ja rõõmsat kevadet kõigile! Küll see lumigi sulab:)

INFO

Tere, kui leidub keegi, kes ei ole mingil põhjusel oma raamatuid veel kätte saanud, kuid on arve tasunud, siis palun helistage mulle või kirjutage info@maalikool.ee  – üks pakk seikleb postiasutuses, mis oli mõeldud Haapsallu – telefoninumber oli vale st ilmselt mõni number kirjutades vahelt ära jäänud. Vabandan tekkinud segaduse pärast – kuid ei leia selle saadetise õiget omanikku.

Hetkel on viimased guaššmaali raamatud I ja II osa veel saadaval. Kuid edaspidi leiab neid siis Di Pri trükikoja vahendusel ja ka paarist raamatupoest kui trükikoda nad sinna saadab.

Edu ja inspiratsiooni! Väike paus selles töös. Võtan tõsiselt käsile pooleli olevad illustratsioonid loodusõpetuse tööraamatule (pool on juba valmis) ja lähiajal ilmub info ka kevadiste maalitundide kohta.  Seniks soovin kõigile mõnusat suusailma ja rõõmu maalimisest! Aitäh.

Guaššmaali tehnikad II – Valmis!

Valmis on ja trükitud ja saab tellida kirjutades info@maalikool.ee , tellimusele lisa oma nimi, aadress (sobiv Omniva pakiautomaat) ja kontakt telefon. Olen nii rõõmus, tööraamat sai ilus, seekord on 36 värvilist ja rõõmsat lehekülge kantud talve meeleoludest ja igatsusest lume järgi. Mõnusat talvemaalimist!

Ka raamatu esimene osa on veel saadaval

Head uut aastat!

Armsad õpetajad ja õpilased, soovin kõigile südamest rõõmuküllast ja värvikat uut aastat!

Maalikooli tunde veel ei toimu, sest üks töö ajab teist taga ent ruumide otsingud juba käivad ja paar toredat kohta ka silmapiiril. Võtsin vastu ühe kiiremat sorti illustreerimistöö st maalin botaanilisi illustratsioone ühele Loodusõpetuse tööraamatule st jaanuar, veebruar ja ka osa märtsikuust kulub mul igapäevaselt maalilaua taga. Ent rõõmus uudis on see, et Guaššmaali tehnikad II on valmis ja kohe kohe ka trükki minemas ning see tähendab omakorda seda, et jaanuarikuu lõpus saab minu käest tellida nii esimest, kui ka teist osa.

Väga unistan akvarellmaali tundidest, lapsed on ka järjekorras ja ootavad oma maalitundide algust… oleks mind mitu, siis need juba toimuksid, aga hetkel peavad kõik veel veidi kannatlikud olema kuni leian õiged ruumid. Kui ruumid leitud, annan kohe teada. Plaanis on alustada täiskasvanute akvarellirühmaga, laste maalirühmaga ning botaanilise maali rühmatundidega kord nädalas. Ka hakkan vaikselt maalima ja koostama kevade teemalist akvarelliraamatut klassiõpetajatele.

Edu ja inspiratsiooni kõigile! Hoidke end maalikooli uudistega ikka kursis.

28 nov.

Tegemisi hämaras novembris…

Väljas tuhiseb tuul, õhtud ja päevadki hämarad. Kulub küttepuid ja küünlaid niiskuse ja pimeduse peletamiseks. Valgust maalilaua taga töötamiseks napib ja päevad on üürikesed.

Ent ikka nokitsen ja aega ei ole hetkegi raisata. Varsti varsti saan Guaššmaali käsiraamatu talveteemalise osa valmis ja trükki. Loodan, et kui see valmis saab on õueski valgem ja ka lumi maas.

Seniks hoidke end ikka mõnusasti soojas, süüdake Kaamose peletamiseks mõni kaunis küünal, jooge sooja vaarikavarre teed ning pange jalga rõõmsavärvilised villased sokid.

Edu ja inspiratsiooni!

02 nov.

Tegemistest ja maalimisest

Tere armsad maalikooli sõbrad. Annan veidike aru. Oktoobrikuu kulges töiselt ja tegusalt õpetades Armeenia Waldorfkooli õpetajaid ning seminariste. Maalisime nendega ikka klassikalist wet-in-wet akvarelli ja keskendusime loodusele nii taime kui ka loomariigi maailmas rännates. Ka kohalik püha mägi Ararat jõudis meie ülesannetesse.

Panen teilegi meeleoluks üles ühe väikese galerii.

Samaaegselt olen igapäevaselt harjutanud Hiina kalligraafiat – lihtsalt väga meeldib ja naudin. See on vaimne praktika, millel on ka praktiline väärtus parandamaks mälu ja visuaalset kujundinägemist jne.

Kalligraafia galerii:

Ning töiselt alustasin Klassiõpetajate käsiraamatute sarja teise osaga – mis tuleb veel guaššmaali teemaline ent sinivalge talve meeleoludest kantud. Ka guaššmaali trükitehnikad leiavad veidi täpsemat kirjeldamist. Maalin ja katsetan… loodan novembri jooksul valmis saada ning ehk detsembri alguses juba trükki… ikka hea  koostööpartneri DiPri tükikeskkonna toel ja abil. Rõõmsate maalimisteni ja toredate kohtumisteni!

Edu ja inspiratsiooni!