01 dets.

Algklasside õpetajatele:)

Tere head õpetajad, kellega me just kohtusime Eesti Klassiõpetajate Liidu koolitusel Pärnus. Soovin teid tänada inspiratsiooni ja sooja vastuvõtu eest. Tegite mulle rõõmu ja maalisite vahvalt kaasa. Aitäh.

Võtsin vastu otsuse: Ma teen ning maalin maalimetoodika raamatud-vihikud algklasside õpetajate jaoks.  Miks vihikud? Mul on ju koolis õpetamise kogemus 20 aastat ja ma tean väga hästi kui palju kaalub õpetaja raamatu-vihikukott tööle minnes.  See on vahel palju raskem kui õpilaste oma:) Niisiis teen ma need metoodikavihikud formaadis A4 ja osade ning temaatika kaupa, et üks vihik oleks maksimaalselt 20-30 lehekülge. Siis saab kooli või tundi kaasa võtta just vajaliku vihiku ja ei pea vedama suurt entsüklopeediat, sest maalinippe ja teemasid vist on mul juba kogunenud paraja telliskivipaksuse raamatu jagu või ehk veidi enamgi. Ma otsustasin teemad metoodiliselt jagada kategooriatesse. Näiteks I osa käsitleks guaššmaalitehnikaid ja töövõtteid, eraldi oleksid neli vihikut aastaaegade põhiselt – st kevad, suvi, sügis, talv. Ning 1 lisavihik erinevate ideedega. Niisiis koosneks guaššmaali teema 6-st vihikust.

Alustan guaššmaali teemaga. Võtan arvesse ka teie soovi maalivideotest ning planeerin siis ka CD sinna juurde.

Samuti tuli mul mõte teha üks väike lasterühm, kellega koos ma seda nn raamatut maalima asun (mu vilistlased on ammu avaldanud soovi oma lapsi minu juurde maalima tuua ning ehk saame sellise väikese armsa pilootrühma kokku). Alustasin juba oma materjalide sorteerimise ning kaardistamisega ja ostsin omale nn klassikalise komplekti kooliguašše. Alustasin juba väikest viisi maalimisega. Jõulud ja jaanuarikuu põlveop toovad sisse väikese pausi, kuid uuel aastal jätkan uue hooga.

Siia kommentaaridesse on oodatud teie kõigi soovid, ideed ning kommentaarid.  Need on minu jaoks olulised.  Ka otsustasin ma tööd sellesse raamatusse maalida kõige tavalisemate ning soodsamate koolilapse pintslitega, et oleks nii teie kui ka laste suhtes aus. Vunder toetab mind selles ettevõtmises ja neilt saan nii värve-pintsleid kui ka vajalikku informatsiooni koolilastele mõeldud kunstivahendite  ja nende hindade kohta.

Mõttes plaanin kirjutada-maalida ka akvarelli, vormijoonistuse, kunsti ja matemaatika lõimimise jne teemadel. Guaššmaaliga teeme koos algust. Edu ja inspiratsiooni soovides ning teiepoolseid kommentaare ootama jäädes. Aitäh.

Tagasi üles

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.