03 apr.

Behind the Bamboo Curtain

15. märtsil 2012 avas kunstnik Lydia Emily oma esimese personaalnäituse “Bambus eesriide taga” Kunstilaboratooriumis (ART LAB) Los Angeleses. Näituse pealkiri iseenesest kangastub eestlasele kohe tuttava mõistega “raudne eesriie”, mille taga on isegi aastaid oldud. Näitus viitab Tiibetile, mis siiani on Hiina valitsuse alluvuses.

Näitus avati Budistliku õnnistusega, mille viisid koos läbi kaks munka – Tiibetist ja Sri Lankast. Näituse fookus ei ole religioonil vaid pigem on tähelepanu inimlikkusele suunatud. Näituse pealkiri “Bambus eesriide taga” viitab Tiibetit puudutava info puudumisele. Oma töödes kasutab kunstnik ajalehe väljalõikeid New York Timesist lõuendi taustade loomisel. Lõuenditele on maalitud Tiibeti mungad erinevate tegevuste juures. Kunstnik ei kujuta Tiibetlaste halba kohtlemist võimude poolt, vaid teeb oma valiku mungaelu, kultuuritraditsioonide ja Tiibeti tutvustamise kasuks. Kunstnik püüab publikus endas äratada  uudishimu uue info otsimiseks ja edasisteks avastusteks, mitte ei kalla  neid infoga üle,  seda neile peale surudes.

Ühes mõjuvaimas teoses seisab üksik punasesse riietusse mähitud relvitu munk kaitsekilpide taha varjuvate sõdurite rivi ees. Maal peegeldab elavalt vägivalda, mis on rahumeelsetele Tiibetlastele osaks saanud pika ajaloo vältel. Näitusel on ka mitmeid suureformaadilisi ning mõjuvaid töid – suur portree Dalai Lamast, mille küljes on silt MADE IN CHINA. Maal iseloomustab kunstniku oskust osutada ebaõiglusele läbi huumoriprisma.

Kunstniku moto on: “kui sa juba tead millestki midagi, siis ei saa sa seda enam mitte teada”

(Lühidalt tõlgitud ülevaade näitusest, mille on kirjutanud  Keisha Raines ning näitusepildid teinud Birdman)

Pikemalt ja ka täpsemalt saab näituse kohta lugeda ning rohkem vaadata aadressil: http://warholian.com/2012/04/02/lydia-emily/

Näitus “Behind the Bamboo Curtain” jääb avatuks 14. aprillini LAB ART Los Angeles

Kui soovid rohkem teada kunstnik Lydia Emili kohta, külasta tema kodulehekülge:  http://lydiaemily.com/

Tagasi üles

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga