06 aug.

Cyclamen – maalikooli alpikanni hooaeg augustis:))

Augustikuumus lämmatab… on palav, palav, palav… kuid omamoodi vahva troopiline Eesti suvi ning sõber Austraaliast kirjutab, et neil on sel talvel jahe, vahel 16, vahel 10 kraadi sooja ja sajab ja sajab päevi… nagu oleks maailmas st meie siinses maailmas midagi hetkel arusaamatult vahetusse läinud. Kuumale ilmale vaatamata tegime meie uue kujunduse saanud koduses maalipesas tööga algust. Ehk veidi nagu talveigatsusest ja ka sellest, et mu laual õitseb juba mitmendat aastat endise kolleegi poolt kingitud roosa alpikann (ilmselt sooja tunde ja hoolimisega kingitud – aitäh sulle, Sven), tegime maalides algust just cyclameni maalimisega. Veidi inspireerituna ka botaaniliste maalijate seltsi tegemistest-maalimistest, kust saime paar head fotot ja joonist eeskujuks ning abiks. Tööd vajavad veel osalist viimistlust, ent hakkavad juba looma… kahe maalitunni kohta ei olegi nii halb tulemus. Kasutasime maalimiseks seekord ka täiesti teistsugust koloriiti, kui olime seni harjunud kasutama.

Color 2 Color 3

Ning seekord ei kasutanud me grammigi oma lemmiktinti Cyclamen punast vaid valisime hoopis Pink Madderi, Carmine ning Violeti ja ka rohelise koloriidi võtsime hoopis teisest servast kui tavaliselt kasutades Spring Greeni asemel Light Greeni ning Firefly Greeni ja mõnusalt sinakat Bottle Greeni. Rohelisi ning punakasvioletseid omavahel segades saime lillakaspruunid toonid varte jaoks ning tumedad sametrohelised lehtedele mustri ja varju maalimiseks… Ei grammigi harjumuspärast Moss Greeni:) ega ka Oliivrohelist seekord. Ning maaligalerii sai seekord selline. Maalikooli uus hooeag on avatud:) Võtame vastu õnnitlusi ja puuviljakorve:) See viimane on ikka naljaga pooleks öeldud ent viimastes tundides sai just külma arbuusi ning mustikaid söödud. Kõik meie tublid maalijad ei ole augustikuumuse tõttu veel tundidesse jõudnud-jaksanud tulla, aga on endiselt oodatud ja meeles:)

Tagasi üles

2 thoughts on “Cyclamen – maalikooli alpikanni hooaeg augustis:))

 1. Jõudu!
  Head uue aasta algust!
  Kui kaunid alpikannid! Ka minu alpikann ootab nüüd, et teda maaliksin.
  Mulle meeldisid ka helendatud toonide lehvikud: nii lihtne ja praktiline asi, mis vajab järele tegemist.
  Budapestis ilusa “sinise” Doonau lainetel õhtust linna naudiskledes meenutasin, et ka Sina oled kuskil siinkandis akusid laadimas.
  Head tervist soovides Janika

  • Armas, Janika, mul on nii hea meel, et sa mulle siia vahel ikka kirjutad… muidu on selline tunne, et keegi siin kunagi ei käi ja ei loe ja pilte ei vaata. Ungaris oli väga põnev – inimesi 14 riigist, palju toredaid ühistegemisi, väga huvitavad hommikused loengud ja õhtused biograafiad (elulugude jutustamine – meie õppejõudude poolt), minu botaanilise maalimise workshop läks ka suurepäraselt ja töörühm oli väga tore ja superusin. Hoiame nendega nüüdki kontakti ja ees on ehk mõned reisid ja seminarid seoses sellega. Maalikooliga alustasime tagasihoidlikult – ikka need fanaatikud, kes peavad lugu mõnusast seltskonnast, koos maalimisest ja kogemuste jagamisest. Võtame ette üha uusi ja huvitavaid formaate ja ehk kajastuvad need varsti ka siin Värvimaailma blogi lehekülgedel. Toredat kooliaasta algust Sulle ja ka kõigile teistele blogi lugejatele (kui neid on:)). Elame ja maalime veel, eks ole. Hoiame ühendust ehk viib elu meid ikka veel kord kokku. Olen järgmisel nädalal Erviniga Tartus ja teen väikese sissejuhatuse botaanilisse maalimisse. Kohtumiseni-kirjutamiseni-maalimiseni. Parimat!!!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga