16 veebr.

Floromaania ehk viltpliiatsite vaimustus

Et teile kõik ausalt ära rääkida nagu Agu Sihvka, pean ma alustama laupäevast, 8. veebruarist, mil läksin Anu Purre vildikatöötuppa FLOORA.

Anu plakat FLOORA

Õdus koht vanalinnas, toredad inimesed vildikaid täis laua ümber. Anu vägeva jõudu täis juuksepahmakaga nagu ikka. Kohe õhus oli tunda seda särtsu ja elektrit, mida värvidest saab. Tunne oli nagu lapsepõlves, kõik unistused olid korraga täitunud! Nii palju vildikaid!!! Vaatasin silmade särades ja meenutasin, kuidas kaugel nõuka ajal olin sama tunnet tundnud, kui mu õemees merelt tuli ja mulle uue paki viltpliiatseid tõi. Ta oli hoolas ja lahke ning tõi mulle ikka uhkeid suurevärvilisi komplekte, kus oli 24 või 36 värvi, tundsin end kurguni võis olevat nagu ka nüüd Anu juures laua taga vildikavirnu silmitsedes. Ja siis läks lahti. Promarker Aqua, Jumbo, Giotto – you name it! Kuid kõigest järjekorras.

Promarker ja Promarker Aqua promarkerite toonivalik Hammondis netipoes – väga mõnusad Letraseti poolt valmistatavad markerid, vesilahustuvad ja tavalised, tonaalsus on tohutult suur, aga nii on ka hind. Ent tasapisi marker haaval on võimalik oma vildikakogu täiendada.

JUMBO Artberry Jumbod Rahvaraamatu poes – üllatavalt hea viltotsaga, mis võimaldab terava otsaga supernikerdusi ja küljejoontega põnevate pindade maalimist.

GIOTTO Giotto vildikad Lendliisis – mõnusate viltotste tõttu, ühed mu absoluutsed lemmikud Anu juures proovitutest.

Farber Castell – hea värvivalik ja peened kõvema vildiga  otsad. Faber-Grip-Marker20 tooni

MAPED Color Peps Duo need meie lemmikud zebramustrilise ümbrisega – 10×2 ehk 20 värvi super mõnusad toonid, nende hulgas oli see murtud punane ja maagiline petroolsinine ja vanaroosa ja tumepunane… superpõnevad toonid.

Ja absoluutsed lemmikud on – Faber Pitt Artist Pens, mille värviskaala ületab kõik! Ka vildikate nn kuulus viltots on pintslitaoline ja ühtlasi peen ja osav samas ka pehme ja ühtlaselt kattev. Maagilised viltpliiatsid. Minu lemmik on ka Eestis saada olev Landscape komplekt just värvitonaalsuse poolest. Mahedad rohelised, ookrid, sügav tumesinine, hele taevasinine. PITT Artist Pen Faber Castell Brantas

JOLLY Brush’N’Paint – väga mõnusad vildikad, plastiline pintsliots, võimaldab jaapanipärast pintslitehnikat, bambusmaali jne.  Edasi tulevad Giotto Turbo Giant ja Giotto Turbo Maxi, mõlemad mõnusa viltotsaga, millel peenike tipp, hea katvus.

2014-02-16 13.23.54 2014-02-16 13.25.25

Giotto Turbo Bicolor, maagilised kahte värvi otsaga ja valge, nende hulgas on see maagiline must, mis valgega kattes muutub kauniks roosaks, tumesinine, mis muutub türkiissiniseks jne. Põnevad igatahes. Ja ka Cariocal on selline kahevärviline maagiline toone muutev komplekt. Ja ei ole mitte mingitki hädaldamist, et väikeste laste vildikad, vabalt sobivad need kõik ka kunstnikele.

Ja last but not least LYRA imeline kvaliteet kunstnikele Lyra Aqua Brush Duo 24 ja Lyra Hi-Quality Art Pen – tellisin omale ja nad on seda hinda väärt. Naudin juba nädala ja ei kahetse oma ostu.

Ja lõpuks osa töödest, mis Anu antud toredasse albumisse sai kribatud.

Tagasi üles

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga