31 juuli

Galerii ja ülesannete uuendused

Tere taas, kohe on augustikuu ja koolitööks ettevalmistused algamas. Pean kinni teile antud lubadusest ning olen uuendanud galeriid, lisanud uusi metoodilisi materjale maalikooli rubriikide alla, lisanud uusi ülesandeid ning töökäike ja kirjeldusi.

Ülesannetekogusse lisasin ülesanded sügisvärvidest. Tasapisi lisandub sinna veelgi uusi ideid ja lahendusi.

Ülesannete sarjas püüan edaspidi rohkem tutvustada ka erinevaid kunstnikke ning pakkuda uusi võimalikke ülesandeid inspireerituna nende kunstnike loomingust. Üks huvitav ja omanäoline kunstnik on Jean Dubuffet, kelle loomingut ning ülesandeid oleme õpetajatekoolituse raames juba käsitlenud (koolitustel tehtud tööd on üleval õpetajate tööde galeriis).

Jean Philippe Arthur Dubuffet (31 July 1901 – 12 May 1985) oli prantsuse maalikunstnik ja skulptor, kes oli väga huvitatud laste ja puudega inimeste joonistustest, ta nimetas selliseid joonistusi Art Brut (rawart), mille autorid on ebaprofessionaalsed ning asuvad väljaspool normatiivse kunsti piire. Ta võttis oma eesmärgiks luua kunsti, mis oleks vaba mõttelise intellektuaalsuse piirangutest. Kunst, mis oleks primitiivne, mänguline ja lapsemeelne. Ka piiras ta oma värvivalikut piirdudes sageli vaid punase, sinise, valge ja mustaga. Tema tööd on nagu pusled, milles põimuvad ja ilmuvad kõrvuti tillukesed näod ja figuurid ning erinevad olendid. Tegime õpetajatega koolitusel Dubuffet loomingust inspireeritud töid. Ülesande kirjeldus, vajalikud vahendid ja töö käik ilmub septembris täpsemalt ülesannete rubriigis.

Jean Dubuffet looming

Jean Dubuffet looming

Jean

Jean Dubuffet looming

Tagasi üles

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga