04 jaan.

Head Uut Aastat!

Head uut ja värvilist armsad sõbrad. Väljas on lumevalge ja härmas ilu, sees soe ja värvikas. Täidan siinkohal oma lubaduse testida erinevaid akvarelle – alustasin Winsor & Newton Cotman sarjaga ning võtsin esmalt ette 12 tuubise akvarellikomplekti. Suured tänud Vunderile!

Tegin nagu ikka alguses puhta tooniskaala heledamast tumedamaks nö seitse laseeringukihti. Cotmani komplektis on 11 värvitooni: Cadmium Yellow, Yellow Ochre, Cadmium Red Pale, Alizarin Crimson, Burnt Sienna, Burnt Umber, Ivory Black, Viridian Green, Ultramarine Blue, Brussian Blue, Cerulean Blue ja valge. Kirjutasin värvinimetused tootja maa keeles ehk siis inglise keeles. Loodan, see pole takistuseks, sest tegemist on ju värvinimede klassikaga. Ja siin on ka selle sarja võti st põhitoonide pigmendid on intensiivsemad ja sulavad-lahustuvad paremini. Nii see peabki olema. Tegemist on tudengitele-õpilastele mõeldud sarjaga ja seda see ka on. Profina lootsin väga, et värvid voolavad veidi kiiremini. Tegemist on nn aeglase jooksuga värvitoonidega, aga eks see ole ka minu senise kogemuse ja harjumuse küsimus – olen ju harjunud kiirete akvarelltintidega tegutsema.  Värviskaala tonaalsus on erk ja vastab värvinimetustele. Cerulean helesinine on küll kaunis toon, ent selle komplekti kõige tujukam – väga raske on saada solid washi ehk nn ühtlast värvipinda. Ka panin  tähele, et osa toone on tuhmimad ja osa läikega – see sõltub vist kummiaraabiku osakaalust värvipigmendi retseptis ega ole maalimisel mingiks takistuseks.

Teen kindlasti veel läbi väikese toonisegamise nende akvarellidega, kuid esimene proov roheliste segamisel oli igati positiivse tulemusega. Segasin Viridiani rohelist pigmenti nii kollase kui ka ookriga eraldi ja lisasin lõpuks ka natuke preisisinist. Toonisegamise fotod lisan lähiajal, kui olen nende värvidega edasi katsetanud. Need värvid sobivad suurepäraselt laseerimiseks ja nn klassikaliseks maalilaadiks. Usun ma ei eksi, kui pakun, et nad on suurepärased ka selliseks täpsemaks nikitsemise tööks ning botaaniliseks maaliks. Tudengikomplekti 12 värvile saab ju kindlasti ka üksikute tuubide kujul lisa hankida. Cotmani tuubiakvarellide komplekti hind eelmise aasta seisuga on 30 eurot ja 85 senti (Hind võib uuel aastal muutuda).

Järgmisena tahan proovida Louvre akvarelle õpilasele, mis on tunduvamalt odavamad, hinnaga 8 eurot ja 21 senti. Eks näis. Katsed jätkuvad:)

Kõigile maalikooli külalistele soovin loomingulist ja inspireerivat uut aastat. Lülita sisse kujutlusvõime ja muuda oma maailm värviliseks! Tere tulemast ka koos minuga maalima. Oma soovidest andke teada, kirjutades mulle: info@maalikool.ee

Maalimiseni!

Tagasi üles

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.