27 jaan.

Hyacinthus 2

Vaade kolm… mõned kaadrid. Tegelikult maalisin ka vaade neli, kuid päev oli kuidagi hämar, arvatavasti teen need uuesti. Koloriidi uuringud jätkuvad. Kasutasin Van Goghi akvarelle – rohelisi ja tumelillat ning Pebeo akvarelltinte – Plum, Chartreuse, Yellow green, Spring Green, Tobacco. Ja avastasin, et tindid akvarellis aitavad luua teatud eriefekte, mis tekivad sellest, et värvidel on erinev voolamiskiirus. Huvitav kogemus.

Ja veel, ma kulutasin joonistamisele vaid mõned minutid, ehk peaksin ikka oma temperamenti taltsutama ja vaatlus-joonistamisele enam aega kulutama? Samas kiiruse on andnud Betty Edwardsi meetod – Look at the negative space. Ma vaatan ja võrdlen joonistades just taimevälist ruumi st seda pinda, mis on näha valgel taustal. Botaanilise maali modelil st taime asetan alati valge tausta ette, see hõlbustab vaatamist ja aitab täpselt ja puhtalt näha detaile.

Ja veel, kuna fotod teen siis, kui olen maalimise lõpetanud, siis tõepoolest, taim on elav olend ja jõuab selle paari tunni jooksul, mis maalimiseks kulub, juba oma olemust muuta st õienupud liiguvad ja avanevad… huvitav fenomen. Aega ja looduse liikumist ei peata keegi.

Tagasi üles

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.