12 juuli

Järjejutt – tänane vahepala:))

12. juuli, reede, 17. päev peale oppi

Elu on nagu lill – tõepoolest. Hommikul võimlesin aias. Siis puhkasin, hingasin ja vaatasin, kuda muru niidetakse. Maha sai võetud kogu impressionistlik “margareetanburg” (margareetasid täis muruväli) ja aiamaastik on taas kut arhitekti kijundatud: korraliku rohelise sileda muruväljakuga. Loomulikult mitte kauaks.

Enne, kui muru niitmiseks läks, patseeris kass Nafta koos sõbraga margateetade vahel ja mängis natuke uka-ukat ja seejärel “kassimalet”. Nafta sõber on selline kohev valge pika karvaga kass, kelle sabaots oo tumeda tutiga ning kellel on peas ka selline tumedakarvaline barett, mistõttu kannab ta hüüdnime “Mätas”. Niisiis madame Mätas ja härra Nafta mängisid natsa malet. Seekordne “kassimale” jäi ilmselgelt viiki. Mõlemad kassid olid rõõmsad. Seekordse malepartii, katkestas muruniiduki tulek. Nafta evakueerus tuppa oma pessa ja madame Mätas suundus ka kugugi põõsa varju:)

Tead sa ikka, mis “Kassimale” on?

Nu kassimale on selline mäng: vaatad… murul istuvad kassid, vaatavad kaugusesse… natukese aja pärast vaatad… ikka istuvad ja vaatavad kaugusesse, aga on vahepeal korraldanud väikese vangerduse st istuvad uutel kohtadel… seal, kus oli enne kirju kass, istub nüüd must kass… punane kass istub sootuks uuel kohal… vaat see on kohalik kassi malemäng:) Seda mängitakse meie aias pidevalt, aastaajale vaatamata:)


			

One thought on “Järjejutt – tänane vahepala:))

  1. Minu kassil sõpru ei ole, ta magab päev otsa puuvirna otsas, kuhu me tegime vanast magamiskotist pesa. Mingil ajal muutub ta sarimõrvariks – muru niites (margareetad!) komistad ikka mõne rotilaiba otsa. Kassid on lahedad :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga