08 juuli

Järjejutt Volume 14 – musta kassi öösel ei näe

Ööl vastu 30. juunit, pühapäeva

Tukun vaikselt. Haigla voodi oli sada korda mugavam. Kaalun mõttes, palju võiks maksta uus madrats ja millise peaksin muretsema? Otsustan, niipea, kui jaksu on võtan ette retke madratsimaalima ja leian omale sobiva.

Minia ütleb üle ukse, et peab hommikul kell 5 tööle minema. Uurib, kas mul on kõik hästi ja sõnab: “Ma korraks aeda suitsu tegema (Vaat selles küsimuses ei ole mul mingit sõnaõigust) ja siis ka magama.”  Veidi aega hiljem hüüab ta alt korruselt:

“Ma leidsin Nafta üles, aga ta on vist väga viga saanud. Mis ma teen?”

“Too üles, minu tuppa, vaatame, mis temaga on,” hüüan ülevalt vastu.

Minia tuleb kass süles ja aevastades trepist üles (tal on päris korralik kassiallergia). “Nafi, Nafi, Nafi,” ütlen pehme häälega, “Kus sa ometi olid nii kaua? Me olime nii mures juba?”

Nafi ei vasta, tundub üpris oimetu. Minia paneb kassi käest mulle sülle, terve jala keeran enne konksu ja sätin teki nii, et Naftal oleks mugav. Haige vasak jalg on sirgu. Hetkel pole veel miskit hullu. Silitan ja uurin kassi, mingil hetkel ta sisiseb ja ajab hambad irevile ja karva turri. Saan aru, tal on väga valus. Minia seletab, kuidas ta aiast Nafta leidis. Räägib, et nafta oli kaebliku häält teinud ja tema poole roomanud ja tagumisi jalgu järgi lohistanud. Mul on Naftast nii kahju. Oma jalg unub sootuks. Tahaksin nutta, aga olen vapper ja panen pea tööle. Nii, mõtlen ma, meie naaber loomakliinik on täna kinni. Kliinik ei ole enam ka lemmiklooma kiirabi nagu ta vahepeal oli. Minia teab rääkida, et loomade kiirabi on Mustamäel. Helistame vanemale pojale linna, räägime ära kui kehvasti on meite kiizuga ja veename teda koju appi tulema. Poeg on pahur, aga nõustub. Ütleb, et umbes tunni pärast jõuab tagasi. Õnneks ei ole ta jõudnud veel sõpradega õlut võtta. Ajame autojuhi ka üles. Minia leiab vahepeal lemmiklooma kiirabi numbri.

Helistan ja räägin loomaarstiga, loomaarst õpetab telefoni teel, kuidas looma uurida ja katsuda ning vigastuse ulatus kindlaks teha. Lepime kokku, et helistan tagasi. Nafta on kogu toimingu ajal minu süles, minu voodis. Tunnen kuidas selg külmetab, vasak jalg krampi kisub ja ka parem hakkab otsi andma. Otsustame miniaga Nafta tema pessa ümber tõsta. Iga katse teda liigutada luhtub, Lõpuks otsustame ta minu voodile jätta. Ma tõmban ettevaatlikult oma jalad teki alt ära ja võtan endale teise teki ümber. Jalad on jummala kutud ja surisevad sajaga, aga õnneks annavad uues asendis veidi järele.

Sügan vahepeal uinunud kassi õrnalt kõrva tagant, katsun ettevaatlikult läbi mõlemad esikäpad. Kass ei tee teist nägugi. Kui jõuan kõhuni ja tagajalgadeni sisiseb ta metsikult ning keerab end raevukalt ringi. Näen, et tema vasak tagumine jalg on kuni kõõluseni katki, aga midagi tundub veel nihu olevat. Verd ja kriime ei ole kuskil näha. Helistan loomaarstile tagasi ning kirjeldan oma tegevust. Otsustame, et kass vajab vältimatut abi. Loomaarst räägib, et kohe-kohe jõuab kiirabisse üks koer, kellel on eluohtlikud vigastused ja meie Naftat ei saa ta enne kella kahte öösel ilmselt ette võtta. Ta lubab kohe tagasi helistada, kui teab, mis kell  täpselt see olema saab.

Kell on juba palju üle kesköö. Minia rahustab kassi ja aevastab, silmad tal juba kipitavad. Ta läheb ja võtab ühe allergia rohu. Vanem poeg jõuab koju. Ta on pahur. Tegi ta ju terve nädala ränka tööd ja nüüd nad tahtsid jalgratastega tuuritada ja koos sõpradega aega maha võtta. Aga pereliikmed on tähtsamad. Loomaarst helistab, et oleme oodatud kell kaks, varem ta kuidagi ei saa. Ta hakkab koeraga tegelema ja alustab operatsiooni.

Nüüd algab meil tants ja trall, kuidas vigastatud kassi loomaarsti juurde saada. Autot juhtiv noormees on selge peaga ja teatab, et seni kuni meie siin kassi taga ajame, sõidab ta loomakiirabisse ja toob ühe kassi transportimise majakese. Oleme sellega päri ja ta kihutab minema.

Et mina saaksin vahepeal veidigi puhata otsustame Nafta tema pessa ümber kantida. Nafta saab pahaseks ja põgeneb mu voodi alla. Poeg ja minia roomavad põrandal ning meelitavad kass Naftat. Nafta ei tee kuulmagi. Elu keeb. Minia arvab, et Nafta pessa tuleb panna see valge lambanahk, mida Nafta armastab. Tal on õigus, kui pesale on pehme lambanahk asetatud, õnnestub minial Nafta sinna peale meelitada. Varsti Nafta nurrub omas pesas vaikselt keras. Otsustame kõik seni veidi puhata, kuni kassimaja saabub ja operatsioon “Õ” edasi läheb.  Kell on üks öösel.

Järgneb….

Tagasi üles

3 thoughts on “Järjejutt Volume 14 – musta kassi öösel ei näe

 1. Vaene kassike! Millegipärast juhtuvad lemmikloomadega halvad asjad just öösiti või nädalavahetusel ja tekitavad pere eelarvesse suuri auke. Meie naabri kääbuskasvu peni murdis eelmisel nädalal kell 10 õhtul jala ja sai 500-eurose kipsi, millest õnneks kindlustus (sel koeral oli) 2/3 kinni maksis.

 2. Tere, Anneli.
  Sa peaksid ikka tõsiselt mõtlema oma jutu avaldamisele. Kindlasti oleks sellel palju lugejaid. Tore kui nemad peaksid ka seda järjejutuna lugema ja vahepeal ikka uut osa ootama. Sa oskad väga kaasakiskuvalt kirjutada.
  Olen pool päeva püüdnud jälle iiriseid teha ja sellega seoses on paar küsimust. Tahan kuu lõpupoole osta Zelluloosist seda paksu paberit, aga kataloogis on kaks võimalust: helevalge krobeline ja helevalge matt. Kumb on parem valik? Ja kust ning missuguseid pintsleid võiks osta. Praegu kasutan mingeid Maximast saadud. Nendega on see hea, et on erineva suurusega. Aga tahaks paremaid.
  Jään järjejuttu ootama ja soovin head paranemist!
  Janika

  • Me kasutasime maalikoolis helevalget matti paberit, krobeline on märjalt-märjale tehnika jaoks hea… garanteerib värvide suure voolavuse. Kui tahad peenviimistlust teha ja tehniliselt sirgeid servi (õitele-lehtedele näiteks), siis on matt paber just see õige. Tema tegelik nimi peaks olema not paper, aga eks nad mugandavad-eestindavad. Ma arvan vali helevalge matt Cornwall:))) sobib suurepäraselt. Pintlsitest vali endale hinnakohased ja meeldivad akvarellipintslid. Kui linna satud-tuled, siis võime koos mõnda poodi pintslijahile minna.
   Vunderis on hetkel Raphaeli sünteetilistel akvarellipintslitel 20 % allahindlust. Vaata Vunderi kodulehelt:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga