09 juuli

Järjejutt Volume 15

Öö vastu pühapäeva – eriväljaanne jätkub

Tukastame kaootiliselt, aeg-ajalt kontrollime, kas Nafta ikka hingab. Iial ei tea, kui katki ta tegelikult olla võib.

Saabub kassimajake. Teada on, et Nafta sinna vabatahtlikult kunagi sisse pole läinud. Talle ei meeldi kinnises puuris. Alati on olnud kohutav kino, kui on teda vaja olnud transportida meie oma loomaarsti juurde. Arstijuures on ta end ikka hästi üleval pidanud ja arst on kiitnud: korras närvikavaga puhas kass. Seda oli ta enne. Ta ei olnud meil niisama väntsutatud ega ka liiga hellitatud. Ta oli siuke vahva vunts ja asjalik-rahulik pereliige, kelle missioon oli enamasti saata suure kollase kübaraga tillukese vanaema aiatöid ja tegemisi. Koju tulles ikka sai kontrollitud: kõik on korras – aias põõsa kohal on näha vanaema kollase kübara liikumist ja põõsa alt paistab Nafta must sabaots – rahu maapeal.

Vaat sulle nüüd seda korras närvikava! Selline nukker ja kõhn, sisisev olend. Poeg ütleb, tema küll Naftat ei tõsta, ta ei taha mingil juhul kassile rohkem haiget teha. Korraks tuleb kellelgi idee, aga viime kassi koos pesaga. Nu jah, ja alla aeda jõudes hüppab ta pesast välja ja kimab turtsuvana põõsastesse. Musta kassi ju öösel ei näe. Kes teda seal siis püüab ja taga ajab.

Korraga laksatab mul grand idee: “Pakime ta koos selle lambanahaga kassimajja. Tõstame ettevaatlikult kõik servad üles, siis ta ei saa kuskile pageda ja ta ka ei näe, kuhu teda pannakse.” Kaalume, kas see ime lambanahk mahuks majja sisse. Tundub, et mahuks. Maja on avar. Nüüd tuleb logistika paika panna, kes pakib kassi, kes hoiab maja paigal, et see kuhugi ei kalduks, kes paneb kaane kinni, kui kass on sisse tõstetud. Kell on juba pool kaks öösel. Poole tunni pärast peame juba loomakliinikus kohal olema. Minia ei ole ikka veel magama läinud ja elab kõigele aevastades kaasa. Mõtlen korraks: appi, ta peab ju kell viis ärkama ja tööle sõitma. Aeg saab otsustavaks faktoriks.

Loeme kolmeni ja hakkame pihta. Poeg hoiab kassimaja alumist poolt fookuses. Meie tõstame ettevaatlikult lambanaha servi üles ja hoiame neid omavahel koos. Nafta ei liigutagi. Magab edasi. Supsti tõstame ta majja. Ei läinud kahte minutitki. “Pagan võtaks,” kirub poeg, kui maja klambrite kallal pusib. Need ei taha kuidagi kinni minna. Sätime ettevaatlikult nahka, aga ruumi tundub lahedalt olevat. Kodukass Nafta pole kordagi iitsatanud. Läks õnneks, oleme kõik ühel nõul. Kass pakitud kantakse ta majakesega ettevaatlikult trepist alla autosse. Kassipass kaasa ja teele. Poeg läheb kaasa. Meie miniaga otsustame püüda  veidikenegi magada. Temal see õnnestubki.

Mina vähkren oma asemel nagu segane. No mis uni see on! Jalad huugavad, selg valutab. Unest ei maksa unistadagi. Komberdan WC-sse ja kirun mõttes treppi. Sikutan end käte jõul ülakorrusele tagasi. Tukastan korraks.

Kell neli saabub brigaad Naftaga kiirabist. Räägivad: Naftal rohud sees, jätsid ta alla korrusele koos pesaga klaveri alla magama. Harjumuspärane koht. Las puhkab. Uurin, mis siis arst arvas, mis ette võeti. No kõigepealt oli Nafta koos nahaga majakesest välja tõstetud. Siis oli arst kassi ikka korraks tuttu pannud, sest oli vaja valutult läbi vaadata ja röntgenülesvõte teha. Poeg demostreerib jutustades kätega vehkides, kuda Nafta läbipildistamiseks lauale siruli sätiti ja käpad kõik sirgu tõmmati. Ta ütles see oli omamoodi nukker-naljakas. Arst oli kassi korralikult läbi vaadanud ja pilti uurinud. Teinud siis vajalikud süstid. Kui kõik räägitud, siis ka kassi taas üles äratanud. Arst arvas, et suure tõenäosusega kass paraneb. Esmaspäeval tuleb tööle Pavel, kes on kassi luustike spetsialist, kui emsapäeval kassimaja tagasi viia, saab tema käest ekspertarvamuse. Kassi kiirabi ühe öö arve oli 89 raha ehk 89 eurot!  Kui võrrelda minu mega meditsiinilise abiga ja uue põlvega, mis maksis vastavalt 10 raha ehk 10 eurot. Saate isegi aru vahest:))))

Diagnoos järgmine: vaagnaluu väike nihestus löögi tagajärjel. See vasaku tagakäpa vigastus olla tekkinud teel koju. Selgus, et Naftal oli kulunud kogu see nädal, et roomates koju jõuda. Arst ültes veel: auto poolt tekitatud vigastus see ei ole, koerte poolt tekitatud vigastus see ei ole, teiste kasside poolt tekitatud vigastus see ei ole. See on ilmselt inimese tegu – keegi on kassile konkreetselt tugavasti jalaga tagumikku virutanud. Appi! Appi! Appi! Mis toimub????? Mingi väga hägune udune võimalus on veel, et kass jäi kuhugi kinni. Aga see on konkreetselt löök ja põrutus tagumikku. Nu vat. Ühel kahejalgsel mõtleval olendil on ilmselt musta kassi foobia… ja mustale kassile on vaja täiega virutada. Aga kuidas kass talle ette sai jääda? Nafta ei seltsi ju võõrastega.

Arutasime, mis me arutasime, välja me seda ei mõelnudki. Poeg arvas, et oli siin ju hirmus äike ja müristamine, ehk põgenes kuhugi puukuuri ja jäi sinna kerra magama, kuni vihm ja äike möödub. Hommikul tuli suva tüüp puude järgi, vaatas võõras kass ja virutas. Aga see on ka puhas oletus. Kes see ikka suvel kuuris puude järgi käib. Kuna Nafta rääkida ei oska, ei saa me kunagi teada, kes või mis talle niimoodi viga tegi.

Selline oli siis minu haiglast koju saamise õhtupoolik ning sellele järgnenud öö.

30. juuni, pühapäev möödus valutades. Olin omale selgelt liiga teinud. Oigasime ja magsime Naftaga terve päeva. Lugu jätkub esmaspäevaga 1. juuliga:) Elame veel. Nüüd on meitel kodus alumisel korrusel suures tiibklaveri ja kaminaga toas palat kahele – meie Naftaga elame nüüd mõnda aega siin. Treppe me ei armasta. Õpime koos käima:))

Järgneb….

Tagasi üles

4 thoughts on “Järjejutt Volume 15

    • Irv jah, patsient nr. 2 – no see lühikese musta karvaga läks juba hommikul iseseisvalt aeda patseerima, mina aga olen kange nagu jube… teen siin painutusi ja sirutusi… ehk saan päeva peale ikka liikuma kuidagi… p.s. lähen täna juuksurisse, lasen Tarmol uue sinise tuka värvida ja juuksed palju lühemaks lõigata – sa jeerum, kuidas haiglas olles juuksed kasvavad:)))

  1. Hei, Anneli!
    Jõudsin ka lõpuks telefoni abil lugema. Vahvalt kirjutad, väga põnev on. Kassist on nii kahju! Vaene loom! Loodan, et paranete mõlemad nüüd kiiresti ja õpite koos varsti isegi jooksma!

    • Jah, eks meil ole contest, kes enne kargud alla võtab ja ümber maja kimab… Nafta on ühe ringiga ees… aga tal on neli jalga ka … kaks neist terved:))

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga