11 juuli

Järjejutt Volume 16

1. juuli, esmaspäev, 5. päev peale oppi

Hakkame Naftaga tasapisi toibuma, ajame juba omavahel juttu. Naftal on tekkinud huvi söögi ja joogi vastu, mis on puhas rõõm. See huvi võimaldab meil teda üle kavaldada ning arsti poolt määratud valurohu tilgad talle märkamatult söögiga sisse anda. Nafta saab oma valurohtu söögi peale 4 tilka hommikul ja 4 tilka õhtul. Piisavalt kõigi nelja käpa jaoks + must karvane tagumik. Kõndides veab ta ikka veel tiba vasakule, ent üllatas meid diivanile ronimisega. Otsustasime, et kui ta sai ise üles, ju ta saab siis ka ise sealt alla ning jätsime ta rahus diivanile kurruma. Uni tundus hea ja Nafta põõnas seal keras terve päeva.

Mina saan ka hakkama, juba olen leidnud parima graafiku, kuidas neid ravumeid õigeaegselt sisse võtta ja neid omavahel mitte sassi ajada. Kõik omad söögivalmistamised, koristamised, voodi tegemised ja muud strateegilised käigud saan ise hakkama omal kahel jalal. Nii super. Tõuse või lendu. Vanaema “haldjavoodis” magamine mõjub ka hästi. Ikka juba õnnestub silm kinni lasta.

2. juuli, teisipäev, 6. päev peale oppi

Peale parima sõbraga lobisemist eile õhtul, olin nii väsinud, et magasin suht hästi. Unepoosi otsimine võttis aega nagu ikka – säti oma põlve kord nii kord naa. Vastu hommikut avastasin, et olin pikalt maganud vasaku külje peal. Ehmatusega kohe kontrollisin, kas vasak jalg läheb ikka korrektselt sirgeks. Kõrvus kumisemas kummitus-instruktori hääl: “endroproteesitud põlve puhkeasend on sirge”. Õnneks ikka läks jalg sirgeks. Hingasin kergendatult – “Oh, õnneks läks seekord.” Tegelikult võib juba 4. või 5. päeval ettevaatlikult ühele või teisele küljele keerata, aga pikemalt olla ei maksa. Mina, kui kohalik kõhulimagamismeister olen ikka vaevas küll sellest selili magamisest. Aga ma pean vastu. Mediteerin, võimlen, hingan ja pean vastu.

Mida päev edasi, seda suuremaks gurmaaniks ma muutun. Hommikuvõileib peab olema nii ilus ja isuäratav kui võimalik. See vähene kogus, mida ma endale luban, see peab olema visuaalselt ja maitseliselt täiuslikult timmitud. Sest, ma söön ainult ÜHE võileiva. Aga millise siis? Ma olen suur rukkipala fänn. Mida krõbedam, seda parem. Niisiis võileiva valmistamiseks röstin ühe poole rukkipalast, võid ei pane, panen mahedat kohupiimalaadset juustu, siis laon sinna võib-olla tüki makrat, kirsstomateid, värsket basiilikat – võileib on ilus ja lõhnab hästi, mida sa hing veel ihkad. Kuna mul on need ravumid kallal, siis söön kõige väiksema kausi (mis köögis leida, väiksem veel kui alustass) putru, joon tassi värsket kohvi, kui meega, siis mustalt. Ja ongi nagu kõik – täiesti piisav:) Võileiva suhtes improviseerin, aga värsket kraami on laialt käes… basiilikut mitut sorti ja värvi – igavaks ei lähe. Tühja kõhu peale ei tohi ju neid kangeid-kergeid ravumeid võtta.

Kõik toimib, võimlen aias ja olen lootusrikas. Teen omad sammud. Käin mõned ringid nn “maratoni”  maja ees ringteel. Lehvitan naabritele:) Naljakas on. Aga ma ei lase end segada.

Mis toimub teisel korrusel minu maali töötoas, sellest pole mul juba päevi õrna aimugi. Uudishimust ajendatuna lähen trepiga rinda pistma. Kuna jalad lahti võimaldud saan teisele korrusele konkreetselt ja mugavalt astudes. “Pole paha,” pomisen endamisi, “Pole paha, edeneb”. Päike kütab töötuba sajaga, värvid on õnneks varjus. Midagi ei tundu vales kohas olevat, kõik nagu toimib. Pintslid on kenasti, markereid ei ole ka päikese kätte unustanud. Ruloo on poolenisti all ja kaitseb lauapinda ja pabereid. Okei, okei. Varsti tulen ja hakkan maalima. Ent täna veel mitte, komberdan alla tagasi ja viskan pikali. Võhm on otsas. Aga vaim on virge:)))

Õhtul viiakse kassimaja lemmiklooma kiirabisse tagasi ja konsulteeritakse Paveliga. Kirjeldatakse Nafta koduseid edusamme ja söögiisu. Pavel ütleb sama, mis öine abiandja: “Vigastus ei ole suur, suure tõenäosusega paraneb kass ise ära, aga see võtab aega. Olge kannatlikud.” Oleme tänulikud. Hea, et niigi läks. Kunagi pole olnd, et kudagi pole olnd. Alati on olnd, et miskit on olnd. Nafta SAAB ka terveks:)))

Järgneb….

Tagasi üles

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga