13 juuli

Järjejutt Volume 18

4. juuli, neljapäev, 8. päev peale oppi  – Sleepless in Seattle / Unetus Seattles 

Vahel ma kahtlustan, et need minu valuvaigistid sisaldavad midagi hoopis muud. Ausalt, ma EI OLE doosi ületanud. Kord, kui oli parem, jätsin isegi lõunase ravumi võtmata. Kolm tillukest valget tabletti, pika toimega, nõrk valuvaigisti – seisab pakendil. Üks tablett 3 korda päevas peale sööki, kirjutas arst. No nii ma teengi. Nujah.

Energialaine tuli täna umbes kell 22 õhtul, enne olin ka juba unetu, tatsasin karkudel õue ja elasin kaasa kass Nafta esimestele ponnistustele õues kempsutoimetustega pusida.Ta ju ka nö invasportlane, kõht kinni, söömise-joomisega ettevaatlik. Samas on näha, et eluvaim hakkab sisse tulema. Enam ei magata päev otsa vaid longatakse mulle kenaste jalgu, pean täiega keskenduma, et me kokku ei põrkaks. Mõlemad oleme veel pisut ebalevad oma astumistes, aga selgelt inspireerime teineteist. Alumise korruse tuba on selline palat kahele:)  Mul on selgeid eeliseid, minna hakkasin ikka mõned päevad varem käima kui kass Nafta. Aga nu tema jälle on painduvam, plastilisem ja kergem.

Niisiis kogu pere, kes kodus, jälgib sosistades mõõdukal kaugusel Nafi toimetamisi garaaži viival liivasel teel. “Oh, ta saabki hakkama,” ohkame kõik kergendatult. Nafi võetakse sülle ja toimetatakse turvaliselt tuppa tagasi. Kaaskond vaatlejaid järgneb kassikandjale aupaklikult nagu õukond kuningale sobivas kauguses. Nüüd on Nafil saba püsti nagu lipp ja ta suundub lonkava, ent väga otsutava kõnnakuga otse kööki ja nõuab süüa. Me oleme kõik rõõmsad, kui sööb, siis järelikult  paraneb.

Nüüd on kell üks ÖÖSEL juba ja mina ikka unetu… seisin väljas terassil ja tegin oma väikeste hantlitega kõik seeriad, mida vähegi tean. Õlgadele, seljale, õlavartele jne. Igat seeriat 10 liigutust. Kehapöördeid hantlitega tegin koguni 40, põlvetõsteid toe najal koguni 30. Ja ikka ei ole väsinud ja und ei tule. Hallooo, ma tahan puhata, ütlen oma ajule. Lähen uuele katsele, võtan jääkompressid põlve jaoks kaasa ja üritan uuesti. Öösiti ikka magatakse, mitte ei võimelda nagu segane. Eks ole?

5. juuli, reede, 9. päev peale oppi

Reibas päev, kõnnin ringi nagu orav. Meel on rõõmus, elu edeneb. Oli küll hiline start eilse spordiöö tõttu, aga liigutamisest oli kasu ka… kõndimine ja kõik muu on palju kergem. Nafta teeb ka juba aias tagasihoidlikke tiire ja sööb hommikuti isukalt. Sööb isukalt sisse ka omad valurohud ja magab terve päeva oma pesas päikeselaigus. Võtab juba positiivseid käpad püsti poose. See annab lootust. Teen teda järele ja tõstan ka omad jalad taeva poole – mõjub igati virgutavalt-võrgutavalt ning hästi.

Järgneb….

Tagasi üles

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga