29 nov.

Jõulukaardid

Avaldan uuesti ammuse toreda galerii, siis ei pea talvemeeleolu kaugelt otsima:) 29.11.2012.

Sellel aastal saavad sõpradele saadetud umbes sellised jõulukaardid, olen neid veidi vabadel momentidel maalinud-joonistanud, mõned neist kaartidest jõudnud juba äragi kinkida. Pean ilmselt veel juurde meisterdama, aga õnneks on selleks veel aega:)

[Gallery not found]

Abiks kaartide meisterdajatele:

Vajalikud vahendid:

 • sobivates toonides guaššvärvid, maalirull, värvilised pliiatsid “Lyra” ning kindlasti üks hea valge pliiats, värvilised paberid või kaardipõhja kartong, värvilisi krepp-pabereid, viltpliiatseid, liimipulk, käärid, lumehelbe kleepsud jne.

Töököik:

 • trüki maalirulli abil omale valmis sobivad taustapaberid ning lõika need kääride või paberigiljotiiniga sobivatesse kaardiformaatidesse valmis. Voldi valgest joonistuspaberist või kaardikartongist valmis kaardipõhjad ning kleebi eelnevalt maalitud ja välja lõigatud kaarditaustad kaartidele ning aseta raskuse alla kuivama ja sirguma.
 • Kui kaardid on peale tausta liimimist korralikult kuivanud ja meeldivalt sirged, siis on aeg joonistamiseks-meisterdamiseks. Sel aastal avastasin enda jaoks toreda uue nipi ja nimelt: maalrirulli ümara otsaga annab kergelt valge guašiga trükkida kaartidele toredaid talviseid puid-põõsaid ja ka lumememmi ning miks ka mitte terveid lumekindlusi.
 • Kui kõik on trükitud ja kuiv, siis on aeg joonistamiseks ja kaunistuste liimimiseks. Ümaratele talvepuudele-põõsastele saab joonistada tüved, kas valge või pruuni-halli pliiatsiga, pliiatsitega saab kribada vahvaid kuusepuid ja valge pliiatsi abil anda hangedele kumerust, taevasse saab terava valge pliiatsiga joonistada lumehelbeid või tähesadu… Lumememmedele saab krepp- või ka mõnest toredast dekoratiivpaberist lõigata pähe lõbusad mütsid, lumememmedele silmad, suud ninad kas värviliste pliiatsitega või viltpliiatsitega.

Rõõmu meisterdamisest!
Tagasi üles

 

4 thoughts on “Jõulukaardid

 1. Tere, Anneli!
  Suur rõõm oli internetis tuhnides Sind leida! Lugesin, et ka Sul oli aastaarvuga 2012 suuri muutusi. Olin just mures, sest üle mitme mitme aasta õpetan lastele kunstiõpetust, aga Sinu kursustel tehtud talvepildid ja õpetused laenasin mõni aasta tagasi sõbrannale. Aga elu on ju nii kiireks läinud (või oleme ise teinud?), et pole aega külla sõita. Nii olingi mures, kuidas me neid “maale” küll tegime. Ja siit ma need Sinu pakutud ideed taas avastasin ning tuligi meelde! Ma olen õnnelik, et olen olnud Sinu “õpilane”. Soovin Sulle tervist, õnne ja palju-palju õpilasi (nii noori kui vanu), sest sa oskad panna kõik joonistama, maalima.
  Janika Valgamaalt

  • Armas Janika, rõõm sinust kuulda. Tervitused Hummuli Põhikooli:) Palju inspiratsiooni lastega maalimiseks-joonistamiseks ning edu sulle uueks aastaks. Kirjuta ikka julgesti ja anna tagasisidet. Kui abi või nõuannet vaja, siis kirjuta info@maalikool.ee. Vaata talvemaali ülesandeid veel ülesannete rubriigi alt:)
   Anneli

  • Oo jaa, neid on tore meisterdada-joonistada. Tegime lastega ka juba proovi – väga hästi tuli neil välja. Eriti nautisid nad lumememmede trükkimist, lumememmedele said vahvad näod, ninad ja värvikad mütsid – ei olnud mahti laste kaartidest pilte teha, kõik olid nii ametis ja kaardid võeti kohe rõõmuga koju kaasa – klassika:)
   Nii tore sinust kuulda, edu ja inspiratsiooni.
   Anneli

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.