12 jaan.

Kuidas maalida moone?

Eile kunstistuudios tindimaali tehnikaid harjutades ja erinevaid värve proovides tõusis päevakorda küsimus: Kuidas maalida moone? No tõepoolest – sellised tuttavad ja lihtsad lilled, aga kuidas neid siis maalida?

Enne maalima asumist tuleb ette võtta vaatlus – värvi ja vormi vaatlus. Ning kuna meil on tegutsemine alles mõttelises protsessis, siis panen üles pildid, mis ma neitavarustest leidsin – vaatlemiseks. Kui on hoolega vaadeldud, siis ehk tekib kujutlus, mis moodi ja milliseid moone maalida. Kui kujutlus silme ees, siis saab hakata tegelema kompositsiooni küsimustega – kuidas oma kujutlus paberile paigutada. Ja kui ka sellest on ettekujutus olemas, siis pole muud, kui joonistama ja maalima – eeltööks võib muidugi teha eelnevalt detailidest visandeid ja värviproove.

Egas midagi, hakkame pihta. Vaatlusega. Kujutlusega. Ideega. Lahendusega. Ehk tahate teiegi kaasa lüüa, armsad lugejad-vaatajad? Ja siis ka pildid oma töödest siia maalikooli saata – saaksime kevadel ühise jõuga siia üles huvitava galreii töödega, mis on saabunud Eestimaa eri paigust. Teen ettepaneku ka õpilastega proovida. Aga eelkõige proovige ise ja nautige protsessi:)

Püüan edaspidi siin blogis anda ülevaadet meie moonimaalimise käekäigust. Nädala pärast saan ehk esimesed visandid üles panna. Seniks inspiratsiooni ja edu. Punastele moonidele mõtlemine külmal talvepäeval annab kindlasti mõnusalt sooja. Kas pole?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga