Feng-shui

Feng Shui on minu hobi, millega tegelen vabal ajal eesmärgiga muuta oma elukeskkonda. Õpin Eesti Oma Feng Shui õpetajate Siret ja Janno Seedri juures Feng Shui kursustel II astmel.

Püüan õpitut praktiliselt rakendada. Alustasin loomulikult oma lähimast ümbrusest – protsess on visa ja aega nõudev. Millegi uue tekkimiseks tuleb kõigepealt luua vaakum – alustasin meie pere eluasemeks oleva maja koristamisest. Just – elementaarsest koristamisest. Ja seda põhjalikult – eelmisel suvel olime piisavalt hakkajad ja tublid ning koristasime ja tegime lagedaks maja keldri ja pööningu, et energia üldse pääseks ringlusesse. Kogu Janno Seedri poolt Eesti Feng Shui blogis koli ja trääni nimekirjas olnud stuff sai minema viidud ja ümber jagatud st prügisse visatud või ära antud. Roheliselt mõeldes sai prügi loomulikult sorteeritud – metall metalli, puit ja paber omaette jne jne. Ära viimist ootavad kastitäied vanu raamatuid – enamuses loetud ja üle loetud, need raamatud, mis ei kuulu lemmikute kategooriasse, mida aeg-ajalt tahad uuesti kätte võtta. Selleks, et naudinguga lugeda – ei pea kõiki raamatuid omama. Teen järjekindlusega riiulitele ruumi. Ponnistused jätkuvad – üle on käidud garaažist, saunahoonest. Magamistoa tegime nullist tühjaks ja oleme selle uuesti üles ehitanud ja värvinud – uni on nüüd super. Hoiame seda võimalikult lagedana – püüame vältida asjade kuhjumist.

Nüüd olen järjega jõudnud oma töötuppa, mis on strateegiline paik – sisaldades vajalikke käsiraamatuid, pintsleid, värve jne. Ja imede ime – ka sealt on võimalik asju likvideerida. See on pidev protsess ja sellega igapäevaselt tegelengi – püüan süsteemi puhtaks muuta. Sama tõsiasi – et naudinguga joonistada, maalida, kirjutada – ei pea omama palju vahendeid. Piisab vähesest. Enne ei saa Bagua tsoonidega midagi ette võtta – kui ruumi ei ole. Niisiis teen ruumi.

Teisalt püüan muuta ka oma eluviise – esimese suure katsumusena suutsin ära tulla vanast töökohast, kuhu panustasin maksimumi viimased 16 ja pool aastat. Lülitasin oma päevakavva kunagise hea harjumuse võimelda ja mediteerida – ka mõttepööning vajab pidevat puhastamist. Väljas on kaunis talveilm, mis võimaldab nautida paljajalu lumel kõndimist – ka üks minu veidrustest, mida olen harrastanud aastaid. See harrastus on otseses seoses ammuse traumaga, mille tagajärjel õppisin nullist uuesti käima ning tervenemise toetuseks käisin aastaid ekstreem külmravis (miinus 120 kuni 145 kraadi) ja võimlesin ja võimlesin ja võimlesin. Tasapisi sain veerand tableti kaupa vähendades ka ravimitest priiks. Ka seda püüan hoida – palju oleneb mõtlemisest. End haigeks mõelda ei ole mingi kunst – püüan aga vastupidi – hoida end tervise juures mõtte- ja tahtejõuga seda kindlat toetades praktilise tegutsemisega. Feng Shuis sisalduv rahu ja tasakaalukus sobib mulle ka sellel tasandil ning aitab mõtteid fookuses hoida.

Suur tänu Janno Seedrile inspiratsiooni ja toetuse eest!

tigram

Eesti oma fengshui

Uudis 28. juuni 2012 – lõpetasin Feng Shui II astme koolituse, selge rõõm :)