Kunst ja matemaatika lingikogu

The International Society of the Arts, Mathematics and Architecture (ISAMA) – Rahvusvaheline Kunsti, Matemaatika ja Arhitektuuri Ühingu, mida juhendab Nathaniel Friedman koduleht

Matemaatilise kunsti ja teaduse ajakiri HYPERSEEING

Kui klikid ajakirja viimasele numbrile Fall/Winter 2011 – siis laeb alla ajakiri PDF-na ja seda saab sirvida. Selles numbris leiab need hüperboolsed tasandikud, mis meenutavad satsisalle ja Jaapanlase Oushi Zokei suuremõõtmelised matemaatilised skulptuurid graniidist ning palju muud nagu abstraktset sümmeetriat ja asümmeetriat, 3D printeri vorme, uusi skulptuure, loodusliku kanjoni matemaatilisi pinnamustreid jne.  Ajakirja algselt kodulehelt allapoole liikudes leiab kõik viimased ajakirja numbrid. Ajakiri ilmub kaks korda aastas ja selle aasta kevad/suve number on kohe kohe ilmumas. Piisab, kui leida aega ning rahulikult sirvida läbi ajakirja kaks viimast numbrit ja lihtsalt vaadata pilte (tekst on ju inglisekeelne ja tihtilugu kubiseb valemitest), et oma silmaringi avardada ja ideed lendama hakkaksid. Toredat sirvimist.

Wolfram.com – lehekülg, kus leiab mitmeid toredaid esitlusi lühianimatsioonide kujul – siia panin “ringid ringis”  Packing a Circle with Circles (Apolloniuse võrgu printsiibil), sellel leheküljel peab õppima liikuma, siis on sealt paljugi huvitavat leida-vaadata. Kui klikid üleval menüüs sõnale TOPICS, siis avaneb rippmenüü, milles on alapealkirjad – “creative arts” (loovad kunstid), mille all on kunst, muusika, ahritektuur jne ning “kids and fun” (lapsed ja huvid), mille all on optilised illusioonid, pusled ja muu. Ja eks siis tuleb ise avastada-uurida-vaadata.

The Bridges Organization: art and mathematics bridgesmathart – siit leiab mitmeid aastaid korraldatud matemaatilise kunsti näituste materjale ning pildigaleriisid.

Kui sind huvitavad tesselatsioonid – Tessellations

Kümmekond ülesannet lastele koos piltidega

Mathcraft ehk kuidas midagi praktiliselt valmis teha – matemaatilist meisterdamist, joonestamist jne

Matemaatika, kunst ja lõbu ehk mathartfun.com – lehekülg, kus on võimalust selgust saada, mis on matemaatika ja kunsti ühisosad – tesselatsioonid, hulktahukad, sõlmed, fraktaalid, perspektiiv, matemaatika looduses, pusled, mängud jne jne – kahjuks siin saab ainult vaadata, osta ju ei saa, aga õnneks avanevad mõned näidisleheküljed tööraamatutest ja ideid saab ikka.