19 apr.

Lastestuudio kribamised

Avastasime, et trükkida saab millega iganes – nende kummituslosside tööde taustad ja lossid ise on trükkitud tavalise joonlaua abil. Kasutasime hiigelsuuri pabereid 50 x 70 cm ning tavalisi 30 cm pikki plastikjoonlaudu. Paberi servale sobivad värvid tilkadena ritta ning tavalise koolijoonlaua abil (millel oli veel selline meeldiv käepide küljes mugavamaks hoidmiseks) tõmbasime värvid rahuliku ühtlase tõmbega üle lehe – ja voila – valmis oligi. Taeva jaoks panime värvid toonide järgi ritta: karmiinpunane, helepunane, tumekollane, helekollane. Lossitornid said tõmmatud peale töö väikest kuivamist hoopis teises suunas ning seekord said ka värvid pandud veidi teisiti – tornilaadsete kitsaste ribadena tornide suunas. Kasutasime ultramariinsinist, türkiissinist ja musta. Tornid said tõmmatud altpoolt üles taeva suunas. Seejärel läksid lapsed ümber töölaua teisele poole ja tõmbasid tornidest joonlauale järgi jäänud värvidega veel ühe tõmbe pildi alumise serva suunas joonlauda sika-saka lainetena liigutades – nii saime peegelduse ja veepinna.

Kui tööd kuivanud – siis sai joonistatud ja kleebitud – aknaid ja tornikiivreid ja treppe ja rõdusid ja radu ühest tornist teise – kõik need tööd on meil veel poolikud, mis siin galeriis seekord üleval.  Mõned tööd on veel lisandumas, kuid olime ise nii rahul oma tegemistega, et tahtsin kiiresti jagada. Ka need tööd saavad veel täiendust ning tornikiivrid  kullatud ja kaunistatud. Kes teab,  ehk saab veel muudki lisatud – lohe taevasse lendama, linnud ja lossielanikud, kuldsete purjedega laev lossi ette vette või mõni võimas mereelukas?

Loodetavasti inspireerivad meie kribamised teidki:) Algidee pärineb Fiona Watti Uuest Kunstiraamatust Lastele – Võluloss lk.12-13, kus trükkimine toimub kartongribade abil – kuid meie kogemus näitab, et joonlaua abil on ka väga vahva. Plastikust joonlaudu on  väga kerge pesta jne.


Tagasi üles

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga