08 märts

Lastestuudio meisterdamised

Kevad pani meie näpud sügelema meisterdamise järgi… iga laps sai väikese lõuendi raamil 27 x 22 cm ning asusime asja kallale. Kõigepealt valis iga laps omale salvräti pildi või temaatika ja siis valis 2 värvitooni, mis sellega sobisid – ühe tumedama ja teise heledama akrüülvärvi. Valitud värvidest tumedama värviga värvisid lapsed ära lõuendi küljepinnad ning keskele ruudukujulise ala. Seejärel lasime töödel veidi kuivada ning siis katsid lapsed ruudukujulise ala kraklee pragundava lakiga. Kui lakk oli veidi kuivanud, siis värviti pind üle heledama valitud tooniga. Ja esimene meisterduspäev oligi õhtusse veerenud. Teisel päeval asusime kompositsiooni looma… kõigepealt pandi õhukese laki abil kinni salvrättidest lõigatud motiivid. Motiividel tuli kõik valged kihid enne eemaldada ja ainult pildiga kõige õhem kiht sai lakitud. Siis jäi praguline maalipind kenasti näha.

Seejärel asusime pildile raami meisterdama, kasutasime erinevadi reljeefpastasid, sobivaid värvitoone pastade toonimiseks, pärleid, teokarpe, sädelevat liiva, juteriiet ja veel igasuguseid erinevaid väikeseid asjakesi – paelaroose, puust lillenööpe, klaasitükikesi, pitsi  jne jne. Iga pind kaeti eelnevalt sobivat tooni ning sobiva paksusega pastakihiga ning siis kinnitati sinna muud pisiasjad. Teisel päeval jõudsid kõik lapsed valmis pool raamist ja üks poiss isegi peaaegu terve raami – tal on nüüd veel vaid värvimine, viimistlemine ja lakkimine teha.

Allpool on meisterdamise galerii teine päev – tööd kuivavad aknalaual. Ja paar toredat pilti eelmise nädala lumesajusest hommikust läbi töötoa akna.


Tagasi üles

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga