04 mai

Lillemaali laupäev – bugenvillea

Eile maalistuudios kingiti mulle väga omanäoline ja eksootiline taim – nimigi kahjuks ununes… * nimemüstika lahendatud: kas bugenvillea või bougainvillea:)))

1-pink-bougainvillea-ellen-henneke

Pildistasin üles ka oma koduse bugenvillea, enne kui närbub… * imede-ime – taim hakkab juba toibuma, tilgutasin vette pipetiga 2 tilka looduslikku taimeväetist. Imelist värvi taim – selline india roosa (see, mis kingiti) ja imelise kujuga. Õied on tegelikult tibatillukesed iga roosaka lehegrupi varjus tumepunaste varte küljes kolm tillukest valget kollaka südamega õit. Need kolm roosat lehte on roosad ainult ümber õienuppude nagu jõulutähelgi – osa lehti rohelised, teised punased või roosad või valged. Maalisin prooviks esimese variandi paberile 12 x 15 cm, et taimega tutvust teha. Pildistasin eredas päikesevalguses ning akvarellipaber peegeldas valgust tagasi, seetõttu tundub nagu ma ei oleks värvi pannudki, aga reaalis on tooni küll. Katse läheb nagunii kordamisele.

Selline taim:


Tagasi üles

Ja lugu sellest, kuidas mulle lille kinkinud daam, selle taime Kanaaridelt tõi ja omas kodus kasvama pani  Kanaaridelt toodud bugenville puhkes taas õide:)

Ja link neile, kes soovivad sellesse õiesse lähemalt süveneda Üksiku bugenville õie maalimine – juhend

Tagasi üles

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga