18 mai

Maalikoolis maikuus

Maalikoolis maikuus on olnud seekord kuidagi eriliselt kiire ja tegus aeg… pole mahti blogisse piltegi laadida-kirjutada. Igal maaikuu teisipäeval oleme kogunenud tušimaaliks ning usinalt tööd teinud kella 10.00-st kella 16.00-ni – vahel ununeb töiselt isegi teejoomine. Mida me siis oleme maalinud? Oleme tudeerinud sellist raamatut, mille nimi on Mustard Seed Garden. Sinepiseemne Aia Hiina Maalimise Käsiraamat kõlaks selle raamatu pikem pealkiri eesti keeles. Me oleme harjutanud pintslihoidu, käe- ja randmehoidu, kõikvõimalike erinevaid pintslitõmbeid – männiokastest vesiheinani, tiigrivurrudest – hiirekäppadeni. Püüdnud sõprust sobitada Hiina traditsioonilise maalikunsti alustaladega – nelja nn ’dzentelmeniga’ – bambusega, orhideega, krüsanteemi ja ploomiõiega. Krüsanteem ning ploomiõis ootavad meid just tuleval teisipäeval 20. mail. Natuke oleme kiiganud ka puude ja kivide raamatu poole. Aeg on lennanud linnutiivul käest. Panen siia väikese galerii meie pusimistest, rõhuga sõnal ‘väike’, sest igal tunnil kulub meil pea 20 paberilehte ja harjutustööd inimese kohta… suured suured paberivirnad, mis algul tundusid tarvitamatud – kahanevad silmnähtava kiirusega ja töödemapid on kohe-kohe kitsaks jäämas.

Kui sind huvitab lugeda enam selle käsiraamatu kohta, siis panen oma vaba tõlkeloo  üles Feng Shui rubriigi alla. Edu ja inspiratsiooni kõigile!

Tagasi üles

Tušimaal pole ainus, mille kallal pusime – lisaks sellele olen saanud valmis oma mini salaaedade teemalised tööd ning need galeriisse viimiseks ära raaminud. Oleme jätkanud oma botaanilisi ning tavalisi lillemaalimisi ja jõudnud ette võtta ka suureformaadilised tööd lõuendil. Püüan ka neid pilte varsti teiega jagada. Soojad kallid ja päikest kõigile:)

Tagasi üles

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga