05 jaan.

Mustvalge talveuni

Kui valgus kustub või elekter ära läheb, mida loodetavasti ei juhtu, siis kaovad ka värvid ja maailm näib must-valge nagu vanal fotol. Vahel on ka talvemaastikul selline eriline rahu ning vähe värvitoone.

Indrek Raudsepp kirjutab oma 4.klassi kunstiõpetuse tööraamatus: “Must värv, see on nagu pilkane pimedus, see on värvide puudumine. Tilk musta muudab valge halliks. Mõtlikud mustvalged fotod on puhtad ja karged.” (lk.32-33)

Kunstitunnis võib vabalt vahelduse loomiseks ette võtta talve mustvalge kujutamise, tasakaalustamaks jõulumüükide ja supermarketite värvikirevust, puhkuseks ja tasakaaluks silmale ja hingele.

Vajalikud vahendid:

  • mustad-hallid-valged toonpaberid, liimipulk, käärid
  • mustad-hallid-valged värvipliiatsid, must marker ja must viltpliiats

Töö käik:

  • töö alustamiseks kujunda tööpinnale-paberile lihtne maastikumotiiv, ettevaatlikult tooni hanged, sest need on ju lumevalged, värvi taevapind ühtlaselt halliks
  • alusta maastiku kujundamist lõigates kõigepealt heledamatest valgetest-helehallidest paberitest kuusepuud ning mõned ribad hangedele, seekord sai väljalõigatud kuusepuud veel omakorda augulisemaks ja sakilisemateks kujunditeks lõigatud, seejärel täienda tööd järjest tumedamates toonides paberitest lõigatud kujunditega, viimasena kleebi tööle mustad kujundid.
  • viimistle tööd pliiatsitega – joonista juurde raagus puid, kõige lõpuks lisa peenemad mustad detailid kas musta markeri või viltpliiatsiga

Tagasi üles

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga