04 sept.

Pintslid ja värvid kooliks.

Tere armsad õpetajad, kes osalesid algklasside koolitusel http://www.logoserv.ee/ maalimise tundides. Lubasin teha uuringut ja leida värve ja pintsleid.

Pintslitest on Vunderi  kunstipoe valikus pintslitekomplektid, milles on 3 pintslit. Komplekte on neil kolmes suuruses: M (medium) – hinnaga 3.38, L (large) – hinnaga 4.26 ja XL – hinnaga 5.11 eurot. Igas komplektis on 2 ümarat ja 1 lapik akvarellipintsel. Näiteks L komplektis on ümarpintslid nr 8 ja 16 ning lapikpintsel nr. 12.  Panen pildi ka.

Pintsel 1 Pintsel 2

L komplektid oleks igati asjalik valik – hinna ja kvaliteedi suhe on parim, pintslid on hea hoidmise puhul aastateks.

Värve uurisin ka. Vunderis on Cotman akvarellide sari, müügil ka nende netipoes. Tuubiakvarellid 8 ml. Rääkisin Vunderis, kui koolid tõesti ostaksid ja vajaksid, saaks tellida ka tuub 21 ml. Kooli akvarelliks piisaks siis 6-st värvituubist ja saaks teha ise värvilahused nagu mina neid teen – smuutipudelitesse:)

8ml värvituub maksab nende netipoes 2 eurot ja 55 senti, katsekomplektiks oleks vaja 6 tuubi, seega 6 x 2.55 = 15 eurot 30 senti oleks katsekomplekt. Kuna Cotman akvarellid on kvaliteetsed ja värvipigmendid samuti, siis see peaks töötama.

Need kuus värvitooni oleksid:

  • Cotman Lemon Yellow Hue (helekollane)
  • Cotman Cadmium Yellow Hue (tumekollane)
  • Cotman Cadmium Red Hue (helepunane)
  • Cotman Rose Madder Hue (tumepunane)
  • Cotman Ultramarine või Cobalt Blue Hue (Cobalt sadestub vähem, mõlemad on kaunid helesinised jahedad toonid kui veega lahjendada)
  • Cotman Prussian Blue Hue (tumesinine)

Vunder Cotmani tuubiakvarellid

Cotman värvide skaala tootja kodulehel

Värvide tootja kodulehel on hinnad märgitud 21 ml tuubidele, see ei ole Eestis olev hind. Vunderiga rääkides jäi kõlama ka see, et koolidele ja lasteasutustele on nende poes 10% hinnaalandust.

Leppisin Vunderis ka kokku, et ostan omale lähipäevil selle 6 tuubivärvist koosneva komplekti ja siis katsetan ning saan anda teile täpsemat tagasisidet:)

Seniks kõike head. Kui on küsimusi, siis kirjutage.

Panen veel pildigalerii oma värvide ja pintslite tänasest korrastamisest, tegin sildid oma Stockmar akvarellidele. Ilmselt pean nüüd ka uued tegema Cotman akvarellide jaoks. Galerii panen selleks, et siis on näha mis moodi need smuutipudelid välja näevad. Kui nüüd sinna pigistada tühjaks see Cotman värvituub, siis esmalt panna smuutipudelisse vett poole jagu, mitte ääreni täis. Värv hästi ära lahustada ja segada ning proovida. Seejärel saab otsustada, kas saab veel vett lisada. Arvestama peab, et väikesed lapsed ikka lisavad toonide juurde vett. Sinna tuleb ikka alati juurde rääkida seda pintslijuttu, et pintsel peseb end alati enne uude tooni sisenemist ja vajutab suure vee välja. See on oluline selleks, et siis pintsel võtab värvi, mitte ei tilguta sinna vett.

Ja veel: Zelluloosi paberipoes on suurepärane akvarellipaber nimega AQUA, 45 senti 1 poogen, millest saab 4 -ks lõigates neli töölehte lastele. Igati soodne. Paber sobib  märjalt-märjale maalimiseks väga hästi. Täna katsetasin.

 
Tagasi üles

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.