01 aug.

Pliiatsijoonistuste koloreerimine

Tere taas armsad maalikooli lugejad.

Hetkel on huviorbiiti tõusnud selline kaalukas küsimus: kuidas koloreerida hariliku pliiatsiga tehtud joonistusi? Kuidas jõuda hariliku pliiatsiga sirgeldamisest värvipliiatsijoonistuseni? Kas saab hariliku pliiatsiga tehtud visandit kuidagi värviliseks muuta?

Egas muud, kui julgus kokku võtta ja soetada omale mõned head värvipliiatsid ning markerid. Kuid mida valida? Ehk aitab siinkohal väike sissejuhatav info värvilise joonistuse erinevatest vahenditest ja võimalustest. Kuna üheks küsijaks oli moejoonistuse huviline, siis kirjutan moejoonistusest lähtuvalt. Samas joonistusnipid ja vahendid toimivad iga joonistuse puhul.

VÄRVILISED MARKERID

Joonistuste ja näiteks just moejoonistuste juures kasutatakse tihti värvilisi markereid, millega loodud üleminekutoonides aluspinnale pliiatsijoonistusega faktuuri ja mustreid lisatakse. Millised need markerid on? Kas neid meie kaubandusvõrgus ka leida võib?

Enamasti on need markerid veekindlad ja alkoholilahustipõhised. Neid on erinevas laiuses ning komplekti kuulub ka nn värvitu blending marker, mille kaasabil saab teisi toone sulatada ja lahjendada. Värviskaala on loomulikult väga rikkalik, kuid algaja moejoonistaja alustab 12 või 15 komplektiga ning muretseb omale lisaks kindlasti ka musta markeri ning paar blending markerit. Nende markeritega joonistades kasutavad disainerid ja moekunstnikud ka markeritele mõeldud paberit nn VELLUM paberit, mille olulised omadused on: surface tooth (paberipinna karedus), transluency – translucidity (läbipaistvuse kihilisus, mis laseb küll valguse läbi ent võimaldab erinevatel värvikihtide kihiti kasutamist, enamasti on see paber matt ja valge sarnane kalkaga) ja ink-absorption rate and capacity (tintide imamisvõime).

Värvilised markerid professionaalseks kasutamiseks

Markerite värviskaala

Antud markereid on võimalik osta Tartu mnt. asuvast Galeriist Mix, maaletooja Hammond.

Lohutuseks algajale: markerite hind on küll määrava tähtsusega ent sihikindla otsuse toel iga kuu 2-3 tk ostes on poole aasta pärast juba asjalik kogu, millega naudinguga tööd teha. Kuna tegemist on professionaalsete vahenditega, siis õigel kasutamisel ja säilitamisel on neil ka väga pikk iga ning esimesena soetatud markerid ei pruugi sugugi veel tühjaks saada, kui poole aasta jooksul uued värvid juurde ilmuvad.

Mida imet nende markeritega siis teha saaks? Panen paar pilti (pildistatud moejoonistuse superkäsiraamatust: Colors for modern fashion – Drawing fashion with colored markers by Nancy Riegelman 9 Heads Media – 2006). Raamat ise on 560 lehekülge ja kaalub oma kaks läptoppi st tõsine tellis, mitte lihtsalt raamat. No sisaldab ju sisuliselt professionaalse moejoonistuse kahe täiskursuse materjale. (Nii et Veronika – julgus kokku ja kunstitundi:))

Asendamatud vahendid erinevate materjalide ja kangaste kujutamiseks. Meeles tuleb pidada – markeripinnad alla, pliiatsipinnad peale:)

Tagasi üles

Parimad vahendid naha ja jumestuse kujutamiseks.

Tagasi üles

Ja loomulikult juuksed – kõik soengud ja värvitoonid on võimalikud!

Tagasi üles

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga