13 okt.

Punakuldne maailm me ümber…

Punakuldne maailm me ümber särab hommikustes päikesekiirtes… eile koolituselt tulles hingasin sisse eesti maastike sügisest ilu ja sära… autoakendest vilksasid mööda sügavrohelised tumedad kuused… kuldsed kased… punased vahtrad…. Eestimaa kodusid ümbritsevad leegitsevad arooniahekid… pilved sõudsid taevas nagu Rousseau maalidel: alt servast tumehallid ja rasked… pealt valged, kerged ja puhvis… kaunis sügiseselt sinises taevajões ujusid nad aeglaselt üle taevavõlvi meile vastu… kuu oli kaunis kumer sirp ja tervitas meid, kui lõpuks Tallinna jõudsime. Imeline aeg, imelised värvid.

Ka maalikoolis on meil Nastjaga igatsus sügisese koloriidi järgi ja eks oleme sellega nakatanud ka teisi. Kõik värvid on väljas ja kasutuses, mis meil maalikoolis üldse olemas on. Ostsin juurde Stockmari täiendvärvikomplekti – 6 värvitooni, mille hulgas on ka valge ja põnev indigo tintmust. Maalime, maalime ja maalime ning tunneme värvidest rõõmu… Teisipäevast hakkan ka lastega taas maalima… naudime sügist sajaga kuni veel saab.

Kodus käib kass Nafta kikivarvul mööda kastemärga rohtu ja nuusutab sügisesi lõhnu, õunad on korjatud, lilleherned ent õitsevad veel südamest – heleroosad, tumeroosad, tumelillad, hostad on oma kollased lehed maad ligi painutanud… sügis, mis muud. Lihtsalt sügis:) Armastan sügist!

Tagasi üles

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga