30 juuni

“Saarlaste uskumatud juhtumised pealinnas” ehk “Jaanipäeva eri” ehk “Musta kassi öösel ei näe:(” ehk lugu minu vasaku põlve endroproteesimisest

Täna on 30. juuni – aga kogu lugu sai alguse esmaspäeval 24. juunil – Jaanipäeval:) ning on mõeldud lugemiseks kõigile minu sõpradele ja maali-joonistamise huvilistele. Loomulikult saavad abi ka kõik liigesehaiged, kes ootamas-kartmas põlveoppi:) ning unistamas igapäevast elu saatvast valust pääsemisest.

24. juuni – Jaanipäev

Lõke tehtud…vorstid söödud kogu Eesti rahval, aga mitte minul – mina ei grillinud ühtegi vorstikest ega laulnud lõkke ääres “Jaan läeb jaanitule-lee, miuke Jaani hobune-ee, kaa-aa-si-keeee:)”. Mina paastusin ja hingasin kaks päeva ja siis läksin ning panin täiega ekstreemi! Ausalt, sellist ekstreemi ei kujutanud ma unes ka ette. Lihtsalt, otsustasin loobuda kõigist Jaanipäeva toredustest ja sääskede söötmisest uduses öös ning minna ja lasta juhtuda sündmustel, mille tulemusena ma kindlasti hakkan palju sirgemalt käima – nimelt uus põlv. Mitte selline tavaline lopergune põlv, mis ei liigu ei ette ega ka taha (mis kogu oma kanguses mul oli juba kaks aastat 25. juuni hommikuni ), vaid sellise “extra special space metal extreem” põlv, mis liigub kut kellavärk ning teeb seda sujuvalt kut panter, mille omanikuks ma sain sama päeva hommikul opi laual.

Aga kõigest ikka toimumise järjekorras. See on väga õpetlik lugu. Tõsiselt.

Niisiis pakkisin kokku vähesed hügieenitarbed, ühe paksu raamatu: “Lohetätoveeringuga tüdruk” I osa (ei osanud hommikul riiulist muud haarata, seegi varem loetud, puudub aim, miks selle kaasa võtsin, aga 5 haiglapäeva jooksul jõudsin invaspordi kõrvalt lugeda 208 lk.), pakkisin kaasa veel  ka 2 karku, 1 pudeli vett, 2 meetrit elastiksidet, 1 paari ortopeedilisi susse (väga tuusad, soetatud haigla alumise korruse poest, maksid 58 eurot – igati oma hinda väärt pluss karkude rent 4 eurot 6 senti üheks kuuks). Siiani ei ole aru saanud, miks ma varem selliseid supersusse pole hankinud? Selline disain ja mugavus – 2 ühes – kergus + väljanägemine:) Olen nii õnnelik ja rahul.

Kogenud matkajana, varustatud kõige vajalikuga (miinimum koguses – kunagi pole mõtet liigset kola kaasa vedada) asusin ma hommikul kell 10.45 haigla poole teele punases superautos Ford Mondeo (varustatud pikka kasvu, korraliku autojuhiga). Teekond kulges takistusteta ning punkt kell 11.00 (mulle kangesti meeldib: “eleven hundred hours sharp”) olime haigla registratuuris. Kõik oli vägagi vaikne – ikkagi hommik peale pühi (eks enamik kodus, telgis, saunas, metsas kus iganes rahus põõnamas). Kogu suure fuajee peale maximum 6 inimest ehk vähemgi. Registratuuri neiu oli abivalmis, väga viisakas ja asus mind haiglasse vormistama. Kõik oli super. Seda sama arvas ka neiu printer – printides üha uusi ja uusi, aga kahjuks entusiastlikule surinale vaatamata seekord totaalselt valesid pabereid välja. Mina olin rõõmsameelne ja kannatlik, ütlesin neiule: “Kõik on tip-top, ma istun korraks, viibake mulle, kui printer minu paberiteni jõuab:” Julgustasin neiut veel paari sõbraliku lausega ning istusin kannatlikult ootama. Veidi hiilis kõhedus ligi – ikkagi haiglasse minek ees keset suvist heinaaega. Nujah, aga ma olin lootusrikkalt põnevil ka.

Järgneb…. (kirjutan kohe edasi, kui liikumine võimaldab:) … lugu on extreem põnev, naljakas ja positiivse lõpuga … olgem kuuldel-lugemisel:)

Tagasi üles

 

2 thoughts on ““Saarlaste uskumatud juhtumised pealinnas” ehk “Jaanipäeva eri” ehk “Musta kassi öösel ei näe:(” ehk lugu minu vasaku põlve endroproteesimisest

  1. Uh uh uh, see jäi ennem pooleli kui põnevaks läks. Kas juba käid ka nende sussidega?

    • Kle loomulikult, nendega ma haiglas kõndimist harjutasingi. Sibasin koridori mööda raami toel nagu orav ja pomisesin omaette: “Võitle Eesti, Võitle! Võitle Eesti, Võitle!” Aga mingil hetkel läks vasak jalg hullult paiste ja siis ma otsustasin, et kodus käin paljajalu nii aias kui toas. Ma tahan neid mega jalanõusid veel nautida, kui jalad terved. sestap pole mõtet vasakut suureks venitada (hiljem ju hakkab jalas loksuma).
      Ihhiii, soojad kallid sulle, Peeter

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga