13 apr.

Salaaed

Seoses näituse pakkumise ja uute ideede tulvaga olen vaikselt asunud maalima uusi Salaaedu. Ostsin selleks ka uue paberi, et saaks formaati veelgi pikemaks muuta. Paber pärit Vunderi kunstitarvete poest ning on mõõdus 110 x 75 cm/ 300g.

Uue Salaaia sarja jaoks lõikasin paberi pikuti pooleks ja nii on mu maalimiste formaat seekord 110 x 37,5 cm, mis mulle igati sobib. Uus maalipaber käitus alguses loomulikult täiesti isepäiselt, kord oli palju vett, kord pani värv ajama sinna, kuhu ma ei soovinud, et ta liiguks… vahepeal tahtsin pintsli sajaga nurka virutada, aga tegelikult mulle selline väike vägikaika vedamine isegi sobib – hoiab meeled erksad. Täna sain uue paberi esimest korda oma tahtsi taltsutatud ja tunne on sees soe. Ma kohe lausa armastan seda uut paberit. Ta on lihtsalt imeline!

Esimene uus Salaaed on teie ees, pooleli küll veel vägagi st paberile on jõudnud joonistuskummi sigri-migri ning kaks kihti värve. Alusvärv suure vee ja kõige suurema pintsliga, mis mul üldse on ning teine värvikiht, mille pealekandmine peab toimuma kiirelt ja pideva protsessina, sest aega on ainult nii palju, kuni vesi paberisse sisse imbub ning paberipind kuivama hakkab. Selle protsessi pikendamiseks on muidugi omad nipid. Pikk ja töine päev. Olen õnnelik.

Sigri-migri pärast kolmandat värvikihti ja joonistuskummi mahavõtmist.

Tagasi üles

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga