22 veebr.

Sombune reede…

Väljas on meeldivalt sombune hommikupoolik – ent taevas on helehall ja valgust jagub. Olen siin mõelnud, et mu elu kulgeb valupäevade ja valuvabadepäevade rütmis… täna on selline keskmine päev… ei see, ega too. Töötoas on valge ja joonistada on hää. Olen täna süvenenult joonistanud 62 erinevat nn Callixtuse sõlme. Callixtus Aquileiast oli katoliku preester, kes oli kloostriülem ja Aquileia Patriarh aastatel 726-734 AD.220px-Aquileia,_Basilica._Foto_Giovanni_Dall'Orto4Aquileia kloostris kirde Itaalias, kus ta toimetas, laoti imelisi mosaiike, millest enamus kujutas keerukaid põimuvaid sõlmi.

Nüüd pean ma kahjuks “lippama” meie reedesesse maalistuudiosse, aga kui leidub veel kedagi, kes on huvitatud sõlmede joonistamisest, siis otsustasin siia blogisse tasapisi lisada mõned harjutuste seeriad – kui sõlmede joonistamise loogikast aru hakkab saama, on rõõm suur. Hakkan neid postitama järjest maalikooli rubriiki VORM. Sest sõlmede joonistamine on vormijoonistus – Ars Lineandi – joonte kunst:) Vormijoonte kunst.

Kui on ettepanekuid, siis kirjutage mulle palun – siin ongi olnud viimasel ajal kuidagi veebruarikuiselt vaikne. Edu ja inspiratsiooni:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga