01 aug.

Street art täna

Mis toimub tänavakunstis, mida maalitakse seintele… mille vastu protestitakse… kuidas on muutunud rõhuasetused… mõtlemapanev video.

Al Jazzera – The Writing on the Wall

ja ka siit tasuks vaadata allpool olevat videot Voice of Art
The Karma Undeground pildigalerii
Voice of Art

Graffitile mõeldes oletame enamasti, et tegemist on mingite murdeealiste kriminaalidega, kes lihtsalt seinu sodivad. Samas on graffiti, nagu ka iga teine kunstiline väljendusvorm, ammu teisenenud ning aja jooksul muutunud. Ta on jõudnud tänavalt galeriidesse. Inglite Linn, Los Angeles, on tuntud oma nn kunstilaboratooriumide nime kandvate galeriide poolest. Üks selliseid galeriisid, mille omanikeks on õde-venda Iskander Lemseffer ja Rachel Joelson, tähistas oma esimest aastapäeva näitusega, millel osalesid mitmed tuntud tänavakunstnikud Desire Obtain Cherish, DD$, CYRCLE, Fragile, Gregory Siff, Alec Monopoly, Mar, Louis XXX, ja loomulikult ka üks minu lemmikuid Lydia Emily, kelle loomingut siin blogis ka varem olen tutvustanud. Seekordse näituse pealkiri oli “Tavalised kahtlusalused” (The Usual Suspects). Mida õde-venda galerii omanikud teha püüavad, on anda tänavakunstile koht kunstiajaloos. “Kui eksponeerida tänavakunsti galeriis, siis saab see kunst tähelepanu osaliseks, mida ta tõesti ka väärib,” arvab Iskander. Enamus neist kunstnikest on vastuvoolu ujujad ja kindla sõnumi kandjad, nagu ka Lydia Emily, kes on rühmituse The Karma Undeground liige. [http://thekarmaunderground.com]. Rühmitus on pühendunud Tiibeti ja tema rahva toetamisele ning iga nende aktsioon on põhjendatud ning tegeleb raha kogumisegaTiibeti heaks.

Tänavakunst pole enam ammu tavaline vandalism, vaid on muutunud poliitiliste ja sotsiaalsete seisukohtade avaldamise ruumiks… kui meedia vaikib, siis maalivad inimesed oma sõnumi linnaruumi seinale tänava ääres.

Freedom to speak

Art is Power

Sage Vaughn “Way Down” Video veel üks sama rühmituse liikme video.

Tagasi üles

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga