26 mai

Täiskasvanute akvarellistuudio

Täiskasvanute akvarellistuudio tegutseb jaanuarist 2013 igal reedel Kunstikambri Kiiks ruumides Pärnu mnt. 160 A kolmanda korruse ateljees.

Oleme tänaseks regulaarselt koos käinud juba 18  reedet. Neli kuud olime lausa armunud prantsuse akvarelltintidesse ning meie varasem plaan iga kuu midagi uut proovida, ei võtnud vedu. Olime nii süvenenud tintidega maalimisse ja avastasime üha uusi ja uusi võimalusi, kuidas neid kasutada.

Colorex-watercolour-ink-is-45-ml-jars_carousel_large

Eelmisel reedel aga võtsime vahelduseks ette klassikalised tehnikad ning Stockmari akvarellide 6 imelist põhitooni. Alustasime märjalt märjale maalimisega. Kasutusel endiselt super inglise päritolu akvarellipaberid ja suured laiad lapikud akvarellipintslid, palju puhast vett ja heldelt värvi.

Stokmari akvarellid

Alustasime märjalt-märjale maalimisega ning proovisime esmalt järgi roheliste toonide loomise ja segunemise, seejärel võtsime ette lillad ja purpurid ning maalisime peegeldusega maastiku. Nastja on endiselt akvarellitintide lummuses ja maalib suureformaadilist (50 x 70 cm) kompositsiooni kreemikatest roosidest.

Järgmisel reedel võtame ette akvarellidega laseerimise töövõtted ja seda kõike ainult kuue põhivärvitooni abil. Kasutusel on Stockmari akvarellid: sidrunkollane, kuldkollane, kadmiumpunane, karmiinpunane, ultramariinsinine ja presisinine akvarelli konsentraat, mille õigel segamisel on võimalik kokku segada kõik toonid – kõige heledamatest ja õrnematest, kuni  öömustadeni välja.

Täiskasvanute akvarellistuudio töötab usinalt veel selle maikuu. Juunis-juulis kolime värskesse õhku ning loodusesse – aeda, metsa ja mereäärde maalima. Endiste ning uute maalihuvilistega kohtume taas augustikuus, mil alustame uuesti tööd Kunstikamber Kiiks ruumides teisipäeviti ja reedeti, plaanis on kaks rühma täiskasvanutele (algajad ning edasijõudnud). Täpsem tunniplaan saab maalikooli üles pandud augusti esimestel päevadel:)

Maalimine märjalt-märjale:

Tagasi üles

3 thoughts on “Täiskasvanute akvarellistuudio

    • Nu jah … toimetame ju jaanuarist – aga võib-olla on sul õigus – üks nädal jäi ju vahele – see Tartus käimise nädal:)

      • Ei see, et üldse nii palju koos käidud juba. Ma pole arvutanud, aga ma arvasin, et alles ju alustasin. Aeg läheb nii kiiresti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga