21 sept.

Takashi Saito

Jaapani kunstnik Takashi Saito on sündinud 1980. aastal Chibas, Jaapanis. Hetkel elab ja töötab ta Tokios ning on keskendunud maalimisele.Ta on lõpetanud Tokio Illustraatorite Stuudio. Tema motoks on harmoonia abstraktsuses ning kohalolu hetkes (Harmony of Abstraction and Presence). Ta peab oma töödes oluliseks puhast abstraktsust, mis annab vaatajale täieliku vabaduse tema tööde tõlgendamiseks ja kogemiseks. Need aspektid võivad tunduda veidi konfliktsed, kuid kunstniku eesmärgiks on luua tasakaal nende momentide vahel – sünteesides neid ühtseks tervikuks.

Jällegi täiesti hämmastav ja omanäoline lähenemine kujutatavale – meenutades mulle nii Amedeo Modigliani kui ka Tamara Lempicka loomingut. See võluv lihtsus ja need huvitavad rakursid, tuntav ja samas ka tundmatu inimnägu. Harmooniline ja tasakaalus koloriit, ei mingeid liialdusi, kui ,siis õige väikesed vormides ja varjudes.

Takashi veebilehekülg: http://saitotakashi.com/

Tagasi üles

Amedeo Clemente Modigliani (12. juuli 1884 Livorno – 24. jaanuar 1920 Pariis) oli Itaalia juudi päritolu joonistajamaalikunstnik ja skulptor.

Modigliani on tänapäeval tuntud eelkõige oma aktimaalidega, mis omal ajal tundusid skandaalsetena ja võeti alles hiljem omaks. Noorpõlve veetis ta Itaalias, kus ta õppis antiik- ja renessansskunsti, kuni ta 1906 asus elama Pariisi. Seal puutus ta kokku Pablo PicassoConstantin Brâncuși jt oluliste kunstnikega. Tema elule vajutasid pitseri kopsuhaigused. Palavikus sonides olevat ta kord ära tundnud oma kunstnikukutsumuse. 35-aastasena suri ta tuberkuloosi. Modigliani elu kohta on vähe dokumentaalseid tõendeid, mistõttu pärast surma kujunesid temast legendid.

Tamara de Lempicka (16 Mai 1898 – 18 Märts 1980), Poolas sündinud Art Deco maalikunstnik nö “esimene nais staarkunstnik”, väga põneva elulooga daam.

Tagasi üles

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga