26 nov.

Talvepildid II

talv_101

talv_101

Vahel on hommikuti krõbekülm ja talvine taevas lillakas-roosakas-rohekas, puud on kui tumedad sünged siluetid ja pakane näpistab.

Töö käik:

  • Kinnita maalipaber teibi abil tööpinnale-lauale 0,5 cm äärest. Jaga taust sobivateks geomeetrilisteks kujunditeks ja värvi töö guaššvärvidega iga pinna jaoks erinevat värvitooni segades. Värvivalik on siin väga lai – töö võib teha punastes ja lillades toonides, sinistes ja rohelistes toonides. Antud näidise puhul on kõikidesse toonidesse segatud väga vähe musta ja valget guašši nö murtud toonid.
  • Lase taustal korralikult kuivada.
  • Järgmisel tunnil joonista suur raagus puu – või mets kasutades selleks erineva laiusega pintsleid ja kas musta guaššvärvi või musta tušši. Puud võib joonistada ka viltpliiatsite või mustade markeritega, puud võib kujundada graafiliselt jne.
  • Soovi korral kaunista töö hõbedaste lumehelveste ja hõbedase glitteriga. Saab ka peenemate hõbedaste tintenpenidega puu olemust rõhutada.

talv_101

Tagasi üles

talv_105

Talvist puud saab ka teist moodi maalida-kujutada. Kasutades selleks akvarelli ja guaššvärvi koostööd. Ning värvipliiatseid ja valgenduspliiatsit.

Töö käik:

  • Kinnita maalipaber tööpinnale-lauale maalriteibi abil 0,5 cm servast. Niisuta paber kergelt käsnaga ning maali vabalt ultramariinsinise ja karmiinpunase akvarelliga meeleolukaks kasutades pehmet akvarellipintslit.
  • Nüüd vaheta akvarellipintsel guašipintsli vastu ja maali valge guaššvärviga pildi alumisele poolele otse niiske akvarellmaali peale valged hanged. Guašš seguneb akvarellidega sujuvalt ja annab ühtlasi taevaosa koloriidi juurde sobivas toonis hanged. Kui taevast ja hangi eraldi maalida, siis ei saavuta sellist toonide harmooniat pildi ülemise ja alumise poole vahel.
  • Lase tööl kuivada. Järgmisel tunnil joonista suur puu kasutades näiteks “Lyra” erinevat tooni pruune värvipliiatseid. Lisa okstele lund – kas peene pintsli ja valge guaššvärvi abil või veelgi lihtsam: kasuta selleks valgenduspliiatsit.

talv_105

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga