27 nov.

Talvepildid III

talv_115

talv_115

Hoopis omaette vahva võimalus lustilisi talvepilte ja kauneid kaarte joonistada-maalida on kasutada guaššvärvide trükitausta, mida saab ise valmistada kasutades selleks tavalisi poroloonist maalirulle.

Töö käik:

  • Kinnita maalriteibiga paber tööpinnale-lauale 0,5 cm äärest. Tausta trükkimiseks vajate tavalist peenemat poroloonist maalrirulli, millega tavaliselt seinu värvitakse. Värvialuseks sobib tükike kartongi või mõni vana joonistusploki kaas. Maalirulli poroloon otsik tuleb eelnevalt kraani all märjaks teha ja siis suur vesi välja vajutada – rull peab olema veidi niiske, siis ta ei ima niivõrd enda sisse värvi kuid pigema annab guaššile niiskust juurde rulli seest. Toonide järjestus ja valik on iga kunstniku soovi kohaselt. Mina armastan sini-valgeid jõule ja seetõttu panen toonid ikka järjekorda: tumelilla, ultramariinsinine, türkiisisinine ja valge. Kartongil saab värvid rullile rullida ning siis eelnevalt maalriteibiga lauale kinnitatud paber üle värvida rulli iga rea järel toonidele sobivalt keerates.
  • Selliselt trükitud taust käitub nagu kvaliteetne pastellipaber ja võimaldab “Lyra” värviliste pliiatsitega joonistada mida iganes. Enne joonistama asumist laske taustadel korralikult kuivada – soovitav on joonistamist katsetada alles järgmisel päeval või koolitunnil.

image-4

 

talv_115

 

image-2

Tagasi üles

One thought on “Talvepildid III

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga