31 aug.

Traditsioonilise tušimaali kurus ‘Õnnelik täpp’

Algamas on traditsioonilise tušimaali kursus ’ Õnnelik täpp’.
Kursus toimub laupäeviti kell 11.00-13.00 Mari-Liis Laanemaa Mandalaruumis Nõmmel. Esimene kohtumine 12. septembril kell 11.00.
Kursust juhendab Anneli Laasi, osalemiseks palun kirjuta info@maalikool.ee
Kursusel on kuutasu 50 eurot, mis sisaldab kõiki töövahendeid (konspekti, pintsleid, tinte, pabereid) + 4 x 2 täistundi maalimist ühes kalendrikuus.
Oodatud on maalihuvilised, kes sooviksid süüvida klassikalisse hiina-jaapani tušimaali alustesse, koos harjutada ja maalida Sinepiseemneaia käsiraamatu printsiipide järgi. Eelnevaid oskusi ei ole vaja – tint ja pintsel sobib kõigile.
Kursuse nimetus tuleneb hiina päritolu klassikalisest pintslist, mis kannab nimetust Happy Dot Brush – Õnneliku täpi pintsel. Õnneliku täpi pintslit kasutatatakse väikeste detailide nagu näiteks ‘tiigri vurrud’  maalimiseks, enamasti täidetakse see pintsel karamelltušiga ehk siis väga kange ja tumeda tušiga täppide tegemiseks:)
’Sinepiseemne Aed’ ehk ’The Mustard Seed Garden’ on klassikalise Hiina tušimaali käsiraamat ammustest aegadest ning paljud kunstnikud (nagu ka näiteks kuulus Qi Baishi) on just selle järgi harjutanud ja maalima õppinud. Maalime koos kindlasti ka Hiina maalikunsti 4 väärikat dzentelmeni – bambuse, krüsanteemi, orhidee ja ploomiõie. 

Olete oodatud.

Tagasi üles

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.