31 okt.

Tušimaali töörühma tegutsemised…

Mõnusalt kulgeb maalimine meie usinas sõprade klubis. Katsetame erinevaid jaapani pabereid. Lemmikuteks on saanud Takao ja Tairei, Asagami ja Warabanshi, Satogami ja Masa ning Ogura.

Pabereid ostame Zelluloosi paberipoest, kus on äärmiselt suur ja põnev valik.

Jaapani paberid:

  • Masa – valge, 79 x 53 cm poogen, 65 g, sobib harjutamiseks ja ka kauniteks töödeks, üks pool siledam ja teine mõnusalt sametine, õhukesed lehed.
  • Satogami – 71 x 50,5 cm poogen, 80 g, igas imelises erinevas värvitoonis, mõlemad pooled sarnase tekstuuriga.
  • Ogura – 48 x 64 cm poogen, 70 g, igas erinevas värvitoonis kiuline paber, annab kaunist eriefekti.
  • Warabanshi – 21 x 32 cm, lõigatud paber, loodusvalge, Masa sarnane.
  • Asagami – 54 x 78 cm poogen, 90 g, valge-loodusvalge, õrnalt kiuline, väga mõnus paber, üks meie lemmikuid.
  • Takao – 21 x 29 cm, lõigatud paber, 90 g, loodusvalge-lausa kreemikas, mõnusa kiulise tekstuurigam sarnaselt Asagamile on üks paberi poole siledam ja teine matim.
  • Tairei – 21 x 29 cm, lõigatud paber, 90 g, valge, õrnalt kiuline, kaks erinevat poolt – siledam ja matim, Masa sarnane.
  • Sanwa Fibre – 78 x 54 cm poogen, 65 g, loodusvalge, kiuline imeilus piduliku muljega paber, kaks erinevat poolt – siledam ja matim. Ka üks lemmikuid, sinna maalime ilmselt suurema pikliku klassikalise töö – orhideed, bambused, krüsanteemid või ploomiõied. Ootab alles katsetamist ja nn nelja dzentelmeni.

Lianhua ehk Lootosõis, mis on puhtuse ja truuduse sümboliks ning pojengiõis, mõlemad maalitud Gongbi stiilis. Pojeng on Hiina rahvuslill. Pojeng sümboliseerib üllust ning õilsust, kaastunnet ja õnne. Pojeng muutus Hiinas populaarseks keiserlikes lossides Sui ja Tang dünsatia ajal saades nimetuse ‘kuninglik õis’ ja ‘õite kuningas’. Pojeng on kevade sümbol ning ka naise ilu võrdkuju. Kui pojengi kujutatakse täies õies avanenuna, siis sümboliseerib ta ka rahu nii sisemist kui üldist rahu riigis. Meil on pooleli valge pojengi maalimine Gongbi stiilis.

Tagasi üles

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.