16 jaan.

U-turn ehk Tai 2 (pühendusega Janikale)

“We took a U-turn,” nagu Stu oli meid juhatanud ning möödusime tillukesest bensujaamast tänavanurgal. Teed ääristasid kümmekond toidukäru ja -letti. Kõik lõhnas õli, vürtside ning küüslaugu järgi. Lonkisime reipalt mööda kohalikust nn ‘heinamaast’ koos seal rõõmsalt hullavate-sehkendavate koertega. Peale uute hurtsikute-lettide oli teeääres veel üpris korralik restoran A Roy. Peale restorani leidsime paremale otse randa suunduva varjuka põiktänava. Põiktänav oli täiesti varjus ja meeldivalt jahe, ääristatud väikeste majakeste ning enamasti üpris korralikult hoolitsetud aiakestega. Aedades lilled, budakujukesed, tuulekellad, lillepotid, aiatoolid ja muud vidinad värvilistest lambikestest lipukesteni… sekka kogu sellele kirevusele üllatus-üllatus erinevat värvi kassid – olime ‘koerte alleelt’ keeranud ‘kasside põiktänavasse’ – ei ainsatki külge kratsivat peni. Tänava lõpus sillerdas ookean:) Rand oli tihedalt ääristatud rannatoolide rentijate, tillukeste söögikohtade-letikestega, pidevalt ringi sebivate kala- ja puuviljamüüjatega; mänguasjade, ehete ja muu sarnase nänniga kauplejatega. Sättisime end mõnusasti rohelise-sinisetriibulistele rannatoolidele, mis liivaribale, vahustele lainetele ja kaunile vaatele kõige lähemal. Tihedalt üksteise kõrvale maasse torgatud tumesinised päikesevarjud meie peade kohal hoidsid meeldivat jahedust. Vees hullasid ja kilkasid tõmmud lapsed. Veidi eemal lamamistoolis, otse liivaribal, lösutas halli habemega Hemingway tüüpi eakas härrasmees. Tundsime end igati mõnusasti.

2013-12-03 14.33.15

Tegin värviliste pliiatsitega paar kiiret visandit, sõin mõned ampsud puuvilja – mangot ja arbuusi, maitsesin kaaslase tellitud teravat juurikasalatit, jalutasin vee ja maa piiril edasi-tagasi, silmitsedes liivas helendavaid teokarpe… hommikupoolik möödus täiesti märkamatult.

2013-12-03 14.32.56

Rannast tagasi kõndides panin tähele, et teeäärsed toiduvalmistajad olid oma road valmis saanud ja välja pannud… kõik auras ja lõhnas veelgi vürtsikamalt kui hommikul… erinevad juurviljad, krõbe kana, mereannid…

Õhtul kordasime U-turni, et minna A Roy-sse sööma. Söögilettide juures käis vilgas tegevus – rollerid peatusid ja lahkusid, hõigati ja hüüti, söögid vähenesid. Restoranist tagasitulles oli enamus lette juba kokku pakitud ja toidumäed peaaegu olematuks kahanenud.

A Roy restoran ise oli veider segu idast ja läänest – budakujukesed, lambid, tuulekellad, vidinad versus Tiffany stiilis kohati juugendlikud klaaslühtrid laes. Puust vilepilli puhuvad idamaised kujukesed astmetel. Seinade viisi kappkelli… you name it – kõik oli seal olemas. Noorukesed ettekandjad viksid ja viisakad toimetasid kärmesti, menüü ja jookidega. Vaikselt voogavad jazzi- ja bossarütmid tundusid ootamatult euroopalikud – kõik siin ikka farangide maitse ja harjumuste kohaselt. Menüüs hamburger, sink ja freekad ning hulganisti Tai roogi lisamärkusega – not spicy, taas farangide meele järgi olemiseks. Farang (Thai: ฝรั่ง [faràŋ]) is a generic Thai word for someone of European ancestry, no matter where they may come from. Edmund Roberts, US envoy in 1833, defined the term as “Frank (or European).” Meie tellisime muidugi Tom Jammi – vürtsikat kohalikku suppi… ja me ei pidanud pettuma:)

2013-12-03 19.31.04

2013-12-03 20.22.172013-12-11 20.00.44 2013-12-16 17.36.19

Tagasi üles

One thought on “U-turn ehk Tai 2 (pühendusega Janikale)

  1. Tere, Anneli!
    Suur tänu, olen meelitatud! Saingi korraks -12 kraadi seest sooja randa. Loodan, et jutt jätkub ja ootan sinu pilte ookeanist.
    Tervist ja kõike ilusat!
    Janika

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga