30 juuli

Uus maalihooaeg on alanud

Oleme tagasi lühikeselt suvepuhkuselt ning sukeldusime taas värvimaailma. Esimestes maalitundides ajas igaüks oma joru st tegeles sellega, mis meeldis ning mida hing sel hetkel kõige enam ihaldas.

Tagasi üles

Proovisin minagi uusi tehnilisi nippe, (uus = hea ammu unustatud vana) mis tegelikult head vanad nipid uues kuues:) Sool ja kiled, värvipuhumine ja kallamine. Vabadus:) Täielik vabadus.

Liivi on improvisatsiooni kuninganna ja tundis end täiesti vabalt ja sõiduvees. Tulemus sai igati kirgas ja värske:)

Tagasi üles

Mina lihtsalt nautisin ning avastasin töö käigus, et bambusemaali töövõtted tulevad ka ohakate ja kõrte maalimisel igati kasuks. Lisaks veel selline peen fraktaalne sinka-vonka vaba pintslijoon, mille abil saab toreda rohurägastiku ja ohakaokkad.

Tagasi üles

Nastjal mõlkusid meeles tulised iirised. Ja just sellised need said: lõheroosad ja korallikarva, purpursed ja sügavtumedad punased. Taustakoloriit sai seekord loodud koobaltsinise ja toreda tuvihalli tindi koostöös:)

Tagasi üles

2 thoughts on “Uus maalihooaeg on alanud

 1. Tere ja head uut maaliaastat!
  Imetlesin teie maale, küll on ilusad! Kuidas küll nii palju valmis saite? Väga hea mõte kasutada ka vedela akvarelli juures kilet ning soola. Kõige rohkem meeldis mulle “soolatud” koht, võrratu. Kas rohukõrred olidki tehtud bambusemaali töövõtetega? Iirisemaali taust oli väga huvitav.
  Mul endal läheb ühe tööga väga kaua. Täna lõpetasin oma esimese liilia.
  Jõudu, jaksu ja tervist!
  Janika

  • Tere Janika,
   Tänud soojade sõnade eest, pilte sai palju klõpsitud neljast maalist, sest lihtsalt olime ise nii leilis ja õnnelikud oma tööde üle.
   Soola ja kilega ei ole aega oodata – alusvärv ei tohi kuivada, kui tahad veel mingite toonide mängu esile tuua, pead eriti väle ja täpne olema:) Tundub lihtne, aga vesi ja värv teevad muidu ju mida nemad tahavad, mitte aga seda, mida maalija oma vaimusilmas näeb ja soovib. Et värve juhtida ja jätta juhuslikkuse mulje, selleks peab palju katsetama. Siis tundes konkreetse paberi omadusi, kuivamiskiirust ja muid olulisi asju, saab juba natuke seda vaba liikumist suunata:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga