08 märts

Näitus tulekul!

Head naistepäeva armsad kolleegid ja sõbrad akvarellis!

Aeg voogab märkamatult. Olen juba maalimiste juures tagasi. Märtsikuus avan näituse Taimemaailma Väravas ja tasapisi täidan oma lubadusi – kirjutan õpetajatele maalimisõppe käsiraamatuid ja õpetan eraõpilasi maalimistes. Tasa ja targu. Varsti uuendan ka blogi kui selleks saabub õige aeg. Edu ja inspiratsiooni ja kaunist kevadet!

19 apr.

Magnooliad ja kaktused.

Magnooliad on ammu valmis, osad neist ka raamitud, kingitud, müüdud. Tegime Mairega esimese kaktusemaali ja pean ütlema, et oli tõesti põnev. Igatahes ei ole mingit hirmu okaste ees – kõik on maalides võimalik.

Väike galerii valminud magnooliatest ning meie kaktusemaali protsessist.

Tagasi üles

16 märts

Kevade koloriite…

Maalimised on hoos ja maalime mitut erinevat tööd paralleelselt. Akvarellitehnikate uued käsiraamatud on ka vahepeal kaante vahele jõudnud.

Mina maalin oma botaanilisi hüatsinte /taas uus modell – seekord väike valge-rohekas hüatsint/ ja roose, roose ja veeklord roose. Mairega maalime magnooliaid, Mallega tulpe, tušimaalis on omad teemad, kuid varsti tuleb esitlusele üks kaunis magnooliate galerii.

Niisiis roosid-hüatsindid:

Tulbid ja kaunid kollased-rohelised-lillad toonid:


Tagasi üles

Magnooliad:

Ja akvarellitehnika käsiraamatud, milles igas ühes on üle kahekümne erineva maalinipi, neisse käsiraamatutesse sisse enam piiluda ei saa, sest on juba autoritel käes ja kaasa viidud:


Tagasi üles

12 veebr.

Värvierksust keset lumesajust päeva…

Terve päeva on pehmelt sadanud lund ja see on suurepärane, sest peegeldab aiast lisavalgust ka mu töötuppa ja pikendab päeva. Väljas on valge ja külm ent sees, mu tillukeses töötoas, on hoopis teised lood… laual laiali on palju erksaid värvitoone ja kogu tuba ning ka värsked maalritööd kiirgavad endast soojust. Süda on ka soe ja rõõmus. Maalisin pika päeva, lõpetasin veidi peale viit nagu töömesilasele kohane. Valmistan vaikselt uut näitust ja kasutan iga vabamat päeva selle tarvis süvenemiseks. Nüüd said ometi need sügisesed etüüdid üles maalitud nii, et taustad on puhtad ja valged. Mõtlen veel, kas saangi neid raamida ringide sisse? Eks tuleb Järsis Piretiga nõu pidada.

Mõnusat nautimist, soojust südamesse…

Tagasi üles

27 jaan.

Hyacinthus 2

Vaade kolm… mõned kaadrid. Tegelikult maalisin ka vaade neli, kuid päev oli kuidagi hämar, arvatavasti teen need uuesti. Koloriidi uuringud jätkuvad. Kasutasin Van Goghi akvarelle – rohelisi ja tumelillat ning Pebeo akvarelltinte – Plum, Chartreuse, Yellow green, Spring Green, Tobacco. Ja avastasin, et tindid akvarellis aitavad luua teatud eriefekte, mis tekivad sellest, et värvidel on erinev voolamiskiirus. Huvitav kogemus.

Ja veel, ma kulutasin joonistamisele vaid mõned minutid, ehk peaksin ikka oma temperamenti taltsutama ja vaatlus-joonistamisele enam aega kulutama? Samas kiiruse on andnud Betty Edwardsi meetod – Look at the negative space. Ma vaatan ja võrdlen joonistades just taimevälist ruumi st seda pinda, mis on näha valgel taustal. Botaanilise maali modelil st taime asetan alati valge tausta ette, see hõlbustab vaatamist ja aitab täpselt ja puhtalt näha detaile.

Ja veel, kuna fotod teen siis, kui olen maalimise lõpetanud, siis tõepoolest, taim on elav olend ja jõuab selle paari tunni jooksul, mis maalimiseks kulub, juba oma olemust muuta st õienupud liiguvad ja avanevad… huvitav fenomen. Aega ja looduse liikumist ei peata keegi.

Tagasi üles