27 märts

Märtsikuu maalikoolis

Tere kaunist ja päikeselist kevadpäeva, armsad maalikooli sõbrad ja õpilased.

Kaks pikka ja töist kuud saavad kohe läbi ning taas loovad üha valgemad päevad rohkem võimalusi maalimisteks. Olen maalinud illustratsioone Loodusõpetuse tööraamatule ja see töö on pakkunud palju – uusi teadmisi ja oskusi eelkõige. Kohe kohe valmivad viimased illustratsioonid ja saan taas mahti oma huvide ja maalikooli tööde tegemiste juurde naasta.

Panen siia väikese lõbusa galerii viimastest illustratsioonidest.

Veidi olen jõudnud teha ka kalligraafiat ning läksin hiina keelt õppima:) Kohe päriselt, reaalselt. Oskan juba natuke vestelda ja ennast ja oma peret hiina keeles tutvustada – tundub uskumatu. Kuid hiina keel nagu ka iga teinegi keel vajab elus püsimiseks-hoidmiseks igapäevast suhtlust ja pidevat harjutamist. Igatahes on see keeleõpe väga põnev ja pakub mulle palju rõõmu:)

Maalikoolis hakkame tõsisemalt maalima aprillis-mais. Annan teada, kui kellaajad paigas.

Seniks päikest ja rõõmsat kevadet kõigile! Küll see lumigi sulab:)

Tagasi üles

19 apr.

Magnooliad ja kaktused.

Magnooliad on ammu valmis, osad neist ka raamitud, kingitud, müüdud. Tegime Mairega esimese kaktusemaali ja pean ütlema, et oli tõesti põnev. Igatahes ei ole mingit hirmu okaste ees – kõik on maalides võimalik.

Väike galerii valminud magnooliatest ning meie kaktusemaali protsessist.

Tagasi üles

16 märts

Kevade koloriite…

Maalimised on hoos ja maalime mitut erinevat tööd paralleelselt. Akvarellitehnikate uued käsiraamatud on ka vahepeal kaante vahele jõudnud.

Mina maalin oma botaanilisi hüatsinte /taas uus modell – seekord väike valge-rohekas hüatsint/ ja roose, roose ja veeklord roose. Mairega maalime magnooliaid, Mallega tulpe, tušimaalis on omad teemad, kuid varsti tuleb esitlusele üks kaunis magnooliate galerii.

Niisiis roosid-hüatsindid:

Tulbid ja kaunid kollased-rohelised-lillad toonid:


Tagasi üles

Magnooliad:

Ja akvarellitehnika käsiraamatud, milles igas ühes on üle kahekümne erineva maalinipi, neisse käsiraamatutesse sisse enam piiluda ei saa, sest on juba autoritel käes ja kaasa viidud:


Tagasi üles

12 veebr.

Värvierksust keset lumesajust päeva…

Terve päeva on pehmelt sadanud lund ja see on suurepärane, sest peegeldab aiast lisavalgust ka mu töötuppa ja pikendab päeva. Väljas on valge ja külm ent sees, mu tillukeses töötoas, on hoopis teised lood… laual laiali on palju erksaid värvitoone ja kogu tuba ning ka värsked maalritööd kiirgavad endast soojust. Süda on ka soe ja rõõmus. Maalisin pika päeva, lõpetasin veidi peale viit nagu töömesilasele kohane. Valmistan vaikselt uut näitust ja kasutan iga vabamat päeva selle tarvis süvenemiseks. Nüüd said ometi need sügisesed etüüdid üles maalitud nii, et taustad on puhtad ja valged. Mõtlen veel, kas saangi neid raamida ringide sisse? Eks tuleb Järsis Piretiga nõu pidada.

Mõnusat nautimist, soojust südamesse…

Tagasi üles