18 sept.

Sügis 2018

Tere, soovin kõigile rõõmsaid septembrikuu askeldusi koolis ja aias. Uus hooaeg alanud ja tegemisi palju.

Õpetajate soovil alustan pikema guaššmaali kursusega – oktoobris, jaanuaris, märtsis ja mais 2018, tunnid on sätitud koolivaheaegadele ning esimene moodul on oktoobris, vastavalt siis 24. oktoobril Tallinnas, Nõmmel ja 26. oktoobril Tartus.

Kursusele registreerumiseks ning täpsema info saamiseks palun pöörduda Logoserv koolitusse info@logoserv.ee

Guaššmaal I moodul Nõmmel ning Guaššmaal I moodul Tartus

Guaššmaal I moodul:

• Teeme põhjaliku sissejuhatuse, tutvustame meie kaubandusvõrgus saadaolevaid kooliguašše
  • Maalime erinevaid värvitoonide segamisharjutusi ja õpime pintslitehnikaid
  • Kursuse maaliülesanded on aastaaegade põhised ja esimesel kohtumisel maalime sügiseses värvigammas.

Rõõmsa kohtumiseni maalitundides!

Guaššmaali tehnikad II – Valmis!

Valmis on ja trükitud ja saab tellida kirjutades info@maalikool.ee , tellimusele lisa oma nimi, aadress (sobiv Omniva pakiautomaat) ja kontakt telefon. Olen nii rõõmus, tööraamat sai ilus, seekord on 36 värvilist ja rõõmsat lehekülge kantud talve meeleoludest ja igatsusest lume järgi. Mõnusat talvemaalimist!

Ka raamatu esimene osa on veel saadaval

28 nov.

Tegemisi hämaras novembris…

Väljas tuhiseb tuul, õhtud ja päevadki hämarad. Kulub küttepuid ja küünlaid niiskuse ja pimeduse peletamiseks. Valgust maalilaua taga töötamiseks napib ja päevad on üürikesed.

Ent ikka nokitsen ja aega ei ole hetkegi raisata. Varsti varsti saan Guaššmaali käsiraamatu talveteemalise osa valmis ja trükki. Loodan, et kui see valmis saab on õueski valgem ja ka lumi maas.

Seniks hoidke end ikka mõnusasti soojas, süüdake Kaamose peletamiseks mõni kaunis küünal, jooge sooja vaarikavarre teed ning pange jalga rõõmsavärvilised villased sokid.

Edu ja inspiratsiooni!

02 nov.

Tegemistest ja maalimisest

Tere armsad maalikooli sõbrad. Annan veidike aru. Oktoobrikuu kulges töiselt ja tegusalt õpetades Armeenia Waldorfkooli õpetajaid ning seminariste. Maalisime nendega ikka klassikalist wet-in-wet akvarelli ja keskendusime loodusele nii taime kui ka loomariigi maailmas rännates. Ka kohalik püha mägi Ararat jõudis meie ülesannetesse.

Panen teilegi meeleoluks üles ühe väikese galerii.

Samaaegselt olen igapäevaselt harjutanud Hiina kalligraafiat – lihtsalt väga meeldib ja naudin. See on vaimne praktika, millel on ka praktiline väärtus parandamaks mälu ja visuaalset kujundinägemist jne.

Kalligraafia galerii:

Ning töiselt alustasin Klassiõpetajate käsiraamatute sarja teise osaga – mis tuleb veel guaššmaali teemaline ent sinivalge talve meeleoludest kantud. Ka guaššmaali trükitehnikad leiavad veidi täpsemat kirjeldamist. Maalin ja katsetan… loodan novembri jooksul valmis saada ning ehk detsembri alguses juba trükki… ikka hea  koostööpartneri DiPri tükikeskkonna toel ja abil. Rõõmsate maalimisteni ja toredate kohtumisteni!

Edu ja inspiratsiooni!