15 jaan.

Kurb uudis: Kunstikamber kolib siiski välja:(

Täna sain kirja, et Kunstikamber kolib siiski välja ja me ei saa oma maalikooliga alustada. Sellest on tuline kahju, sest uusi huvilisigi on juurde tulnud. On kellelgi häid ideid ruumide osas? Olen igale pakkumisele-ideele avatud. Kirjutage: info@maalikool.ee

Anneli.

Seni panen minagi oma pea tööle ja vaatan, mis teha annaks:) Olgem lootusrikkad.

29 aug.

Tunniplaan uueks hooajaks!

Tere, uus hooaeg on algamas ja vastne tunniplaan teie ees:)

TEISIPÄEV – esimene kohtumine 27. augustil 2013

  • 10.00 – 13.00 – Akvarelmaali töörühm edasijõudnutele (põhikooli VII klass – täiskasvanud) Oodatud on kõik uued huvilised, kes varem veidi pintslit peos hoidnud. Maalime Stockmari põhivärvitoonides akvarellidega ja Prantsuse Pebeo akvarelltintidega. Kasutusel erinevad akvarellitehnikad: märjalt märjale maalimine, laseerimine jne. Üle 20 erineva töövõtte:)
  • 15.30 – 17.00 – Laste Kunstistuudio Oodatud on kõik endised ja ka uued tulijad-tegijad-maalijad-joonistajad. (I – VI klass)
  • 17.30 – 19.45 – UUS!! Pliiatsitehnikad ja moejoonistus sobib kõigile pliiatsijoonistuse ja ka kolaažihuvilistele, plaanis erinevad ülesanded, mis annavad uusi ideid ning õpetavad praktiliselt pliiatsitehnikaid ning töövõtteid. Olete oodatud. 

REEDE – esimene kohtumine 30.augustil 2013

  • 10.00 – 13.00 – Akvarelmaali töörühm edasijõudnutele (põhikooli VII klass – täiskasvanud) Oodatud on kõik uued huvilised, kes varem veidi pintslit peos hoidnud. Maalime Stockmari põhivärvitoonides akvarellidega ja Prantsuse Pebeo akvarelltintidega. Kasutusel erinevad akvarellitehnikad: märjalt märjale maalimine, laseerimine jne. Üle 20 erineva töövõtte:)
  • 15.30 – 17.00 – Laste Kunstistuudio Oodatud on kõik endised ja ka uued tulijad-tegijad-maalijad-joonistajad. (I – VI klass)
  • 17.30 – 19.45 – Akvarellmaali töörühm algajatele (põhikooli VII klass – täiskasvanud) Alustame koos algusest ja valmistame endale igaüks oma isikliku akvarellitehnikate käsiraamatu (20 erinevat töövõtet) ning seejärel asume teoks tegema oma unistusi maalimise vallas:)

Hinnad:

Laste kunstistuudio 1 kord nädalas kutasu 25 eurot

Laste kunstistuudio 2 korda nädalas kuutasu 35 eurot

Akvarellmaali töörühm edasijõudnutele 1 kord nädalas kuutasu 45 eurot

Akvarellmaali töörühm edasijõudnutele 2 korda nädalas kuutasu 55 eurot

Akvarellmaali töörühm algajatele 1 kord nädalas kuutasu 45 eurot

Pliiatsitehnikad ja moejoonistus 1 kord nädalas kuutasu 45 eurot

Registreerimine: 

Kirjutage palun aadressil info@maalikool.ee

 

 

19 apr.

Lastestuudio kribamised

Avastasime, et trükkida saab millega iganes – nende kummituslosside tööde taustad ja lossid ise on trükkitud tavalise joonlaua abil. Kasutasime hiigelsuuri pabereid 50 x 70 cm ning tavalisi 30 cm pikki plastikjoonlaudu. Paberi servale sobivad värvid tilkadena ritta ning tavalise koolijoonlaua abil (millel oli veel selline meeldiv käepide küljes mugavamaks hoidmiseks) tõmbasime värvid rahuliku ühtlase tõmbega üle lehe – ja voila – valmis oligi. Taeva jaoks panime värvid toonide järgi ritta: karmiinpunane, helepunane, tumekollane, helekollane. Lossitornid said tõmmatud peale töö väikest kuivamist hoopis teises suunas ning seekord said ka värvid pandud veidi teisiti – tornilaadsete kitsaste ribadena tornide suunas. Kasutasime ultramariinsinist, türkiissinist ja musta. Tornid said tõmmatud altpoolt üles taeva suunas. Seejärel läksid lapsed ümber töölaua teisele poole ja tõmbasid tornidest joonlauale järgi jäänud värvidega veel ühe tõmbe pildi alumise serva suunas joonlauda sika-saka lainetena liigutades – nii saime peegelduse ja veepinna.

Kui tööd kuivanud – siis sai joonistatud ja kleebitud – aknaid ja tornikiivreid ja treppe ja rõdusid ja radu ühest tornist teise – kõik need tööd on meil veel poolikud, mis siin galeriis seekord üleval.  Mõned tööd on veel lisandumas, kuid olime ise nii rahul oma tegemistega, et tahtsin kiiresti jagada. Ka need tööd saavad veel täiendust ning tornikiivrid  kullatud ja kaunistatud. Kes teab,  ehk saab veel muudki lisatud – lohe taevasse lendama, linnud ja lossielanikud, kuldsete purjedega laev lossi ette vette või mõni võimas mereelukas?

Loodetavasti inspireerivad meie kribamised teidki:) Algidee pärineb Fiona Watti Uuest Kunstiraamatust Lastele – Võluloss lk.12-13, kus trükkimine toimub kartongribade abil – kuid meie kogemus näitab, et joonlaua abil on ka väga vahva. Plastikust joonlaudu on  väga kerge pesta jne.


Tagasi üles

08 märts

Lastestuudio meisterdamised

Kevad pani meie näpud sügelema meisterdamise järgi… iga laps sai väikese lõuendi raamil 27 x 22 cm ning asusime asja kallale. Kõigepealt valis iga laps omale salvräti pildi või temaatika ja siis valis 2 värvitooni, mis sellega sobisid – ühe tumedama ja teise heledama akrüülvärvi. Valitud värvidest tumedama värviga värvisid lapsed ära lõuendi küljepinnad ning keskele ruudukujulise ala. Seejärel lasime töödel veidi kuivada ning siis katsid lapsed ruudukujulise ala kraklee pragundava lakiga. Kui lakk oli veidi kuivanud, siis värviti pind üle heledama valitud tooniga. Ja esimene meisterduspäev oligi õhtusse veerenud. Teisel päeval asusime kompositsiooni looma… kõigepealt pandi õhukese laki abil kinni salvrättidest lõigatud motiivid. Motiividel tuli kõik valged kihid enne eemaldada ja ainult pildiga kõige õhem kiht sai lakitud. Siis jäi praguline maalipind kenasti näha.

Seejärel asusime pildile raami meisterdama, kasutasime erinevadi reljeefpastasid, sobivaid värvitoone pastade toonimiseks, pärleid, teokarpe, sädelevat liiva, juteriiet ja veel igasuguseid erinevaid väikeseid asjakesi – paelaroose, puust lillenööpe, klaasitükikesi, pitsi  jne jne. Iga pind kaeti eelnevalt sobivat tooni ning sobiva paksusega pastakihiga ning siis kinnitati sinna muud pisiasjad. Teisel päeval jõudsid kõik lapsed valmis pool raamist ja üks poiss isegi peaaegu terve raami – tal on nüüd veel vaid värvimine, viimistlemine ja lakkimine teha.

Allpool on meisterdamise galerii teine päev – tööd kuivavad aknalaual. Ja paar toredat pilti eelmise nädala lumesajusest hommikust läbi töötoa akna.


Tagasi üles

12 veebr.

Värvilised puud

“Creativity takes courage.” Henri Matisse

Palju lihtsat inspiratsiooni Loretta Graysonilt – Loretta Graysoni värvikas looming

Kevad on tasapisi lähemale hiilimas. Tänahommikuses Päevalehes kirjutab Kristel Vilbaste, kuidas lepal ja kasel urvad vaikselt pakatavad. Ilmselt tunnevad puud juba, kuidas lume sulamine neil õrnasti varbaid kõditab – selline tore kujundlik kirjeldus. Minul kõditavad hinges värvid. Tegime kunstistuudio lastega hulga grafiiditehnikas nii öelda must-valgeid loomajoonistusi, pliiatsikribinal värvilised nimemandalad ning nüüd kibeleme kangesti juba pintslite ja värvide järele. Loretta Graysoni värvilised puud, sinavad veed, lendavad linnud – on just see, mida hing hetkel ihkab. Täna võtame guaššvärvid välja, jagame paberi osadeks ning hakkame usinalt värve segama.

Edu ja inspiratsiooni teile kõigile. Väljas on valget aega üha enam ning värvitoone märkab silm aina rohkem ja rohkem:)

Tagasi üles

Tagasi üles

05 veebr.

Lastestuudio kribamised

Lastestuudios on meil olnud erinevaid kribamisi. Algatuseks harjutasime grafiiditehnikaid ning joonistasime, värvisime, kustutasime mõned lustilised siilipoisid, siis hakkasid tulema jänesed ja nirgid ning sekka ka üks tiiger, paar marabuud ja muud lõbusat lindu. Kuid marabuu läks juba Õismäe poole lendu ning tiiger samuti kõndis oma teed issile sünipäevakingiks. Siis nii ongi, et kõik loomad pildile ei saanudki. Punusime ka mõned triibulised põrandad õdusatesse kodudese, kuhu end sisse sättisid musta värviga trükitud kutsupere, kasside maalikool või tsirkus.

Tagasi üles