25 jaan.

Guaššmaali tehnikad II – Valmis!

Valmis on ja trükitud ja saab tellida kirjutades info@maalikool.ee , tellimusele lisa oma nimi, aadress (sobiv Omniva pakiautomaat) ja kontakt telefon. Olen nii rõõmus, tööraamat sai ilus, seekord on 36 värvilist ja rõõmsat lehekülge kantud talve meeleoludest ja igatsusest lume järgi. Mõnusat talvemaalimist!

Ka raamatu esimene osa on veel saadaval

28 nov.

Tegemisi hämaras novembris…

Väljas tuhiseb tuul, õhtud ja päevadki hämarad. Kulub küttepuid ja küünlaid niiskuse ja pimeduse peletamiseks. Valgust maalilaua taga töötamiseks napib ja päevad on üürikesed.

Ent ikka nokitsen ja aega ei ole hetkegi raisata. Varsti varsti saan Guaššmaali käsiraamatu talveteemalise osa valmis ja trükki. Loodan, et kui see valmis saab on õueski valgem ja ka lumi maas.

Seniks hoidke end ikka mõnusasti soojas, süüdake Kaamose peletamiseks mõni kaunis küünal, jooge sooja vaarikavarre teed ning pange jalga rõõmsavärvilised villased sokid.

Edu ja inspiratsiooni!

 

Tagasi üles

01 nov.

Guaššmaali tehnikad – käsiraamat klassiõpetajatele.

Valmis. Trükitud. Saadaval ka nüüd novembrikuus – mõned on veel järgi. Ent meie kõikide rõõmuks tuleb kordustrükk ja mu tööraamatud saavad edaspidi olema ka DiPri keskonnas müügis – Di Pri e-pood

Tellimiseks palun kirjutage info@maalikool.ee

1 vihiku hind hetkel 15 eurot, millele lisandub postikulu Omniva pakiautomaati 3.25 ( Omniva 2.89 + pakkeümbrik 36 senti ) või postikulu kodusel aadressil postkontorist ca 3.50 (Omniva postkontor + pakkeümbrik 36 senti).  Saab osta ka arvega. Kindlasti kirjutage ka kontakt telefoni number postiteenuste tarvis.

Rõõmsat maalimist!

Tagasi üles

13 sept.

Uudised

Guasšmaali tehnikate vihik on valmis ja suured tänud kõigile, kes on juba tellinud.  Andke tagasisidet. Ka kriitika on oodatud, siis saab II osa parem ja vead parandatud.

Ajad on kiired ning tööreisi tõttu ma Guaššmaali vihikuid oktoobris ei saa saata. Novembris aga jätkan rõõmsal meelel ja uue hooga.

23. septembril maalin kõigiga, kes soovivad ja veel tundi mahuvad Vunder Skizze Stuudios.

Anneli Laasi akvarellmaali kool: Tere sügis!

Juba ka natukene tagasisidet:

Sügise hõnguline raamat sai sul. Mul tulid kohe meelde need algklassides tehtud maalid ning kunstiringis tehtud maalid, kui sina olid õpetaja…

Suur aitäh sellise suurepärase raamatu eest. Juba mitmendat korda on poeg öelnud, et lapsena talle meeldis väga olla sinu tundides, sest need tunnid inspireerisid teda…

Lugesin Sinu raamatu läbi ja lihtsalt pean Sulle ütlema, et see on nii- nii armas ja äge. On aru saada, et värvid ja maalimine on Sinu maailm, oled selle läbi tunnetanud ja raamatust paistab välja, kui väga Sa tahad edasi anda seda imelist maailma, mis Sind inspireerib. Ma olen siiralt kade Sinu õpilastele, tahaksin olla üks neist 🙂  (Kaire)

Sinu raamat jagas mulle eile õhtul väga palju positiivseid emotsioone. Ja head tuleb jagada, siis saab teda veel rohkem 🙂 (Kaire)

Olen nii tänulik. Mul on nii hea meel! Aitäh! Aitäh! Aitäh!

 

Tagasi üles

09 juuni

Suvi kuum:)

Päikest ja vihma ja tuult ja taas päikest… suvi on suvi. Juba juunikuu ja kohe kohe on Jaanipäev… muru kasvab ja niitmisest ei pääse. Samal ajal salamisi sirelite õitsemise varjus olen avanud paar näitust ja kriban tasapisi ka lubatud käsiraamatuid…

Loodan väga, et jõuan augustikuu koolitusteks ka juba mingi osa valmis trükkida:) Rõõmsa kohtumiseni maalitunnis! Seniks nautigem suve, päikest, merd, aeda, metsa, randa, maasikaid!


Tagasi üles

25 jaan.

Uus hooaeg uued tuuled

Tere, armsad kolleegid ja õpilased. Teen hästi kiire, konkreetse uusaastatervituse ja annan nats aru, miks siin vaikus on valitsenud.

17. jaanuari 2017 sain omale uue parema põlve. Plaaniline. Paranen anomaalselt hästi nagu ikka, kuid aega võtab see sellegipoolest ja maalimise juurde ning töölaua taha ei pääse. Kuid plaanid on endiselt jõus ja kõik lubadused kehtivad.  Lustilist järjejuttu nagu eelmise põlveopi puhul sel korral ei kirjuta, keskendun võimlemisele, sest arstid annavad lootust, et see trauma tagajärg saab seda korda kontrolli alla võetud ning prognoosivad mulle valuvaba tulevikku, mis arvestades 6 aastat valu pea 24/7 on parim, mis võib olla ja selle nimel ma nüüd pingutangi. Mu arst, mind tundes, juba hoiatas mind: Ära jookse!!! Ära hantleid võta!! Parane ometi aeglaselt ja normaalselt. Ja tal on sulaõigus. Võtan teda kuulda ja tegutsen maksimaalse tähelepanu ja fookusega, aeglaselt, kuid kindlalt. Soovige mulle edu ja jaksu, sest seda läheb väga vaja.

Tavapärane õppetöö taastub siin leheküljel märtsis ehk… oleneb asjaoludest. Võimalusel ka varem.

Seniks toredat kooliaastat teile kõigile ja ikka edu ja inspiratsiooni!!! Suusatage! Minge võimalusel õue! Karastage keha ja hinge ning kevadel siis nuusutame õisi ja maalime õhkõrnu akvarelle:) Guaššimaali käsiraamatut kirjutan seni edasi oma peas kuni taas arvuti taga istuda tohin. Loodan, et mu mäluriiulid on endiselt perfektsed ja hoiavad kõik ideed kenasti ja süsteemselt alles kuniks saan need kas kirja panna või järgi proovida.

Parimat!

Nüüd võimlema, venitama, puhkama, võimlema, venitama, puhkama jne jne:)) Olgem positiivsed!

Mul on teile palve, kes siia lehele lugema satub, palun kirjutage sellele  loole 1 kommentaar. Mulle oleks see abiks. Piisab paarist sõnast. Aitah.

Tagasi üles

01 dets.

Algklasside õpetajatele:)

Tere head õpetajad, kellega me just kohtusime Eesti Klassiõpetajate Liidu koolitusel Pärnus. Soovin teid tänada inspiratsiooni ja sooja vastuvõtu eest. Tegite mulle rõõmu ja maalisite vahvalt kaasa. Aitäh.

Võtsin vastu otsuse: Ma teen ning maalin maalimetoodika raamatud-vihikud algklasside õpetajate jaoks.  Miks vihikud? Mul on ju koolis õpetamise kogemus 20 aastat ja ma tean väga hästi kui palju kaalub õpetaja raamatu-vihikukott tööle minnes.  See on vahel palju raskem kui õpilaste oma:) Niisiis teen ma need metoodikavihikud formaadis A4 ja osade ning temaatika kaupa, et üks vihik oleks maksimaalselt 20-30 lehekülge. Siis saab kooli või tundi kaasa võtta just vajaliku vihiku ja ei pea vedama suurt entsüklopeediat, sest maalinippe ja teemasid vist on mul juba kogunenud paraja telliskivipaksuse raamatu jagu või ehk veidi enamgi. Ma otsustasin teemad metoodiliselt jagada kategooriatesse. Näiteks I osa käsitleks guaššmaalitehnikaid ja töövõtteid, eraldi oleksid neli vihikut aastaaegade põhiselt – st kevad, suvi, sügis, talv. Ning 1 lisavihik erinevate ideedega. Niisiis koosneks guaššmaali teema 6-st vihikust.

Alustan guaššmaali teemaga. Võtan arvesse ka teie soovi maalivideotest ning planeerin siis ka CD sinna juurde.

Samuti tuli mul mõte teha üks väike lasterühm, kellega koos ma seda nn raamatut maalima asun (mu vilistlased on ammu avaldanud soovi oma lapsi minu juurde maalima tuua ning ehk saame sellise väikese armsa pilootrühma kokku). Alustasin juba oma materjalide sorteerimise ning kaardistamisega ja ostsin omale nn klassikalise komplekti kooliguašše. Alustasin juba väikest viisi maalimisega. Jõulud ja jaanuarikuu põlveop toovad sisse väikese pausi, kuid uuel aastal jätkan uue hooga.

Siia kommentaaridesse on oodatud teie kõigi soovid, ideed ning kommentaarid.  Need on minu jaoks olulised.  Ka otsustasin ma tööd sellesse raamatusse maalida kõige tavalisemate ning soodsamate koolilapse pintslitega, et oleks nii teie kui ka laste suhtes aus. Vunder toetab mind selles ettevõtmises ja neilt saan nii värve-pintsleid kui ka vajalikku informatsiooni koolilastele mõeldud kunstivahendite  ja nende hindade kohta.

Mõttes plaanin kirjutada-maalida ka akvarelli, vormijoonistuse, kunsti ja matemaatika lõimimise jne teemadel. Guaššmaaliga teeme koos algust. Edu ja inspiratsiooni soovides ning teiepoolseid kommentaare ootama jäädes. Aitäh.

Tagasi üles