31 okt.

Oktoobrikuu prossisadu:)

Lood on nii, et hämarad päevad on möödunud töölaua taga, kuid sedakorda mitte maalides vaid hoopis prosse tikkides. Enamus neist sai tikitud armsate sõprade jaoks jõulukingikotti… mõned neist on ka läinud rändama niisama soovijate krae- või mütsiservale. Jagan teiegagi seda armsat galeriid, loodan, et inspireerib:)

Viirpuu marjad leegitsevad, kuldsed lehed sahisevad… vihmapiisad krõbistavad vastu aknaklaasi… ent toas on pärlisadu ja värvide pillerkaar:) Nõelapadjast turritavad nööpnõelad, näpud on varsti nats villis, aga meel on rõõmus:) Edu ja inspiratsiooni!Elagu virgad näpud.

26 mai

Meisterdamine 1

Esimene ehtekarp sai selline. Õppisin, et need Hiinas valminud sidrunipuust karbitoorikud tunduvad küll kerged ja siledad, aga puit on poorne ning vajab kindlasti mitu kihti alusvärvi ja lihvimist, millega ma esimese karbi puhul väga vaeva ei näinud, sest õppisin alles algmaterjali tundma. Sellegipoolest saab see ehtekarp kingitud homme mu vanema poja pruudile sünnipäevaks – ehteid ju ikka sisse panna saab:)

Teine karp sai safari stiilis – triibaline ja täpiline, peal üks unine kaelkirjak, 2 sebra ja paar linnukest. Nüüd on kord kandiku käes. Kandikuga läheb aega – kavatsen korralikult alusvärviga katta ja lihvida jne:) Aga küll varsti saab ka kandik päevapildistatud ning teile siia vaatamiseks sätitud:)

Lastestuudio meisterdamised

Kevad pani meie näpud sügelema meisterdamise järgi… iga laps sai väikese lõuendi raamil 27 x 22 cm ning asusime asja kallale. Kõigepealt valis iga laps omale salvräti pildi või temaatika ja siis valis 2 värvitooni, mis sellega sobisid – ühe tumedama ja teise heledama akrüülvärvi. Valitud värvidest tumedama värviga värvisid lapsed ära lõuendi küljepinnad ning keskele ruudukujulise ala. Seejärel lasime töödel veidi kuivada ning siis katsid lapsed ruudukujulise ala kraklee pragundava lakiga. Kui lakk oli veidi kuivanud, siis värviti pind üle heledama valitud tooniga. Ja esimene meisterduspäev oligi õhtusse veerenud. Teisel päeval asusime kompositsiooni looma… kõigepealt pandi õhukese laki abil kinni salvrättidest lõigatud motiivid. Motiividel tuli kõik valged kihid enne eemaldada ja ainult pildiga kõige õhem kiht sai lakitud. Siis jäi praguline maalipind kenasti näha.

Seejärel asusime pildile raami meisterdama, kasutasime erinevadi reljeefpastasid, sobivaid värvitoone pastade toonimiseks, pärleid, teokarpe, sädelevat liiva, juteriiet ja veel igasuguseid erinevaid väikeseid asjakesi – paelaroose, puust lillenööpe, klaasitükikesi, pitsi  jne jne. Iga pind kaeti eelnevalt sobivat tooni ning sobiva paksusega pastakihiga ning siis kinnitati sinna muud pisiasjad. Teisel päeval jõudsid kõik lapsed valmis pool raamist ja üks poiss isegi peaaegu terve raami – tal on nüüd veel vaid värvimine, viimistlemine ja lakkimine teha.

Allpool on meisterdamise galerii teine päev – tööd kuivavad aknalaual. Ja paar toredat pilti eelmise nädala lumesajusest hommikust läbi töötoa akna.

Täiskasvanute kunstistuudio jaanuari kuu ajakava:

Tere, alustame uuel aastal uue hooga.

Jaanuaris alustame täiskasvanute kunstistuudios tuši-tindimaaliga. Kunstistuudio töötab reedeti kell 14.00 – 16.00 Kunstikambri Kiiks ruumides Pärnu mnt 160A

Tunniplaan:

R. 11.01.2013 kell 14.00-16.00 – Tušš-tint ja puhas vesi – esimene tund põhimaterjalide ja töövahendite tutvustamine ja proovimine.

R. 18.01.2013 kell 14.00-16.00 – Tuši-tindimaali tehnilised võtted – hiina maalikunsti neli džentelmeni – bambus, orhidee, krüsanteem ja ploomiõis

R. 25.01.2013  kell 14.00-16.00 – Tuši-tindimaali tehnilised võtted – taimemaal – sõnajalad

R. 01.02.2013  kell 14.00-16.00 – Omalooming tuši-tindimaali tehnikas

Küsi lisa:  info@maalikool.ee