09 aug.

Vaikne revolutsioon kunstihoones

VAIKNE REVOLUTSIOON / SILENT REVOLUTION – kuraator Anu Juurak

tirtsud

Did you know that Coca-Cola was sold in pharmacies, as a medicine?
Did you know that Coca-Cola is used for cleaning rusted nails?
Did you know that Coca-Cola is sold under the counter in Iran?
Did you know that Coca-Cola has contributed to world peace.
Did you know that Coca-Cola can be read in a mirror and then spells in Arabic:
”No Muhammad No Mecca”? – Locust – Thomas Broomé

Eile sai end siis kokku võetud ja linna longatud. Käisin kunstihoones ja paaris galeriis. Kunstihoones avastasin kohe ühe oma lemmiku – Thomas Broomé (Rootsi) ja tema “ModernMantra” tindijoonistused, mis on ammu minu huviorbiidis olnud – tore oli neid otse lähemalt vaadata ja uurida. Kunstniku kodulehelt leiab juba ka järje neile joonistustele New Drawings from the ModernMantra Series, millest ühe panen ka teile siia kiikamiseks, aga uurige kunstniku kodulehelt lähemalt. Thomas Broomè

(Need, kes osalesid kevadel 2012 4.-9.klassi kunstiõpetuse koolitusel, on Thomas Broomé töid “ModernMantra” juba näinud – ülesande Kirjutatud pilt (calligram) materjalide hulgas on töid põgusalt esitletud, seda enam on nüüd hää tulla ja kunstihoones originaale kaeda )

LOFT, ink drawing 102 x 72 cm

Thomas Broomé kodulehe algusest leiab ka coca-cola purkidest valmistatud rohutirtsud, kes on ventilatsiooniluugi kaudu ronimas ka meie kunstihoone näituseruumi. Tirtsude invasioon on vägagi ehe… ma salaja katsusin, kas nad on valmistatud paberist või plekist st ehtsatest coca-cola purkidest on, nad mõjuvad kui tõsine needus Piibli aegadest.

Saali keskel lebab nn “inimnahk”, mille ümber on olnud palju poleemikat ja reklaami, autoriks Renato Garza Cervera (Mehhiko), kuigi sõnum on selge, mõjub see kuidagi väga õõvastavalt. See on puhas maitse küsimus. Selge on see, et nii meie nahad kui ka hinged on tänapäeval suht täis soditud, trükitud, kirjutatud ning paljuski oma kaootilisuses enam mitte loetavad. Samas saalis on veel Alice Kase joonistuste seeria, mis üllatab oma filigraansuselt ja originaalsuselt. Mul on ikka nõrkus tööde vastu, kus kunstnik teritab oma grafiitpliiatsi täiesti teravaks ja siis nikitseb täpselt joonistada… kontseptsiooniga või ilma, ma armastan joonistajaid. Antud töödes loomulikult kontseptsiooniga. Dan Perjovschil (Rumeenia) lubati pool seina täis sodida kohal tehtud installatsiooni käigus… jätab külmaks, sry. Edasi liikudes on vitriinis armas Marko Mäetamme päevik, mis teeb südame soojaks – lihtsalt teeb ja ongi nii. Seal on ka KIWA tekstid ja sõnumid… ning veel üht teist. Järgmine ruum on sümpaatne nii töödes kui vormis. Aga minge ja vaadake ise… oma silm on endiselt kuningas. Njah, sellised muljed siis – v a h e t u d:)

One thought on “Vaikne revolutsioon kunstihoones

  1. Locusts are the swarming phase of short-horned grasshoppers of the family Acrididae. These are species that can breed rapidly under suitable conditions and subsequently become gregarious and migratory.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga