31 juuli

Värvilised vahtralehed

Värvilised vahtralehed vesibaasil tindimaalina.

Vajalikud vahendid: Color&Co Water Based Drawing Ink (cyan, lemon yellow, brilliant red), paksem joonistuspaber (vatman), vesi, erinevad maalipintslid, joogikõrs

Töö käik:

 • Tilguta paberile sobivat tooni tinte ning puhu need kõrre abil laiali tekitades toreda oksarägastiku (kollased, oranžid, pruunid, rohekad toonid)

i2

 • Maali taustale sobivates toonides vahtralehti – alustades heledamast värvitoonist. Maali alguses näiteks kollase tindiga. Kui kollaseid lehti on piisavalt, sega kollase sisse ettevaatlikult punast ning muuda tooni tumedamaks – oranžiks. Seejärel punasemaks, pruunikamaks, rohekamaks jne.

i1

i3
Tagasi üles

2 thoughts on “Värvilised vahtralehed

 1. Tere!
  Ilusat sügise algust! Julgen seda soovida, sest mulle endale sügis väga meeldib. Meeldib vihm ja hilisem värviküllus. Ühtlasi aitäh uute ülesannete eest. Jälle häid ideid juures. Olen tihe maalikooli külastaja. Olen sellest sõltuvuses!Mõnus lugemine ja silmailu ka. Jõudu!

  • Ma ennist just mõtlesin, vaadates kollaseid lehti aias kirsipuu all, et veidi veidi veel ja kohe lähebki värviliseks. Mulle on alati sügis meeldinud… kaugetes maades elavad sugulasedki alati rõhutavad: õnn on elada Eestis, sest on neli aastaaega ja silmailu nii palju:)
   Kunstikooli ajast mäletan, et sügisel oli Kadriorus eriti vahva… panime end nö koloriidis riidesse ja siis tuulasime seal suurtes kokku riisutud lehekuhjades… ja kui lehti veel ei olnud kokku riisutud, siis Kadrioru pargi kõnniteedel sai pikki maid kõndida lehtedes sõna otseses mõttes kahlates – vahva oli:) Meile meeldis nende värvidega kokku sulada ja seal pargis peitust mängida. Me nagu hingasime seda värvirohkust endasse, et hiljem maalitundides see ülesannetesse valada. Armastan värve.
   Ja suured tänud, et kirjutad – mulle on nii oluline lugeja-vaataja tagasiside tundmaks, et mu tegemistest ikka mingitki abi ja tulu on tõusnud.
   A.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga