06 aug.

Vespertilio

Vespertilio ehk nahkhiire kujundas Ioana Stoian, dekoratiivkunstnik, origami sõprade kogunemisel Freisingis Saksamaal 2012. Ta kasutas selle valmistamiseks paberit, mille suuruseks on kahekordne origamiruut. Sellesse tasapinda tehakse vaid kolm sisselõiget ning kogu voltimine on radiaalne. Piki diagonaalseid kiiri volditakse edasi tagasi lehviku voltimise printsiibil ning voila – nahkhiir muutub ruumiliseks ja tõusebki lendu.

Soovitav on voltimiseks kasutada tihedamat paberit vähemalt 110g ruutmeetri kohta, millel on head strukturaalsed omadused kolmemõõtmeliste kujundite ilu väljatoomiseks.

Voltimismuster on küllaltki lihtne ning järgides fotodel kujutatud voltimise järjestust tuleb see ka teil kindlasti välja.

bat1

Niisiis on vaja paberit formaadis kaks origaamiruutu. Näiteks, kui ruudu suurus on 10x10cm, siis vajate te ristkülikut suurusega 10x20cm. Vespertilio ehk nahkhiire võib voltida ühevärvilise ent soovi korral võib ta ka ornamentidega kaunistada ning kujundada. Selleks tuleb olemasolev ristkülik voltida kaheksaks ruuduks – nii leiate vajalikud toetuspunktid ornamendi joonestamiseks sirkli abil. Kui muster joonestatud, siis võib seda vabakäeliselt täiendada ja sobiva viltpliiatsiga enne maalima asumist üle joonistada. Seekordne roheline Vespertilio on värvitud-maalitud vesibaasil tintidega, mis on hetkel mu absoluutsed lemmikud.

bat2

bat3

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tagasi üles

5 thoughts on “Vespertilio

  1. Tegin täna 6. klassiga vespertiliot. Jube kisa ja segadus oli, ma hüppasin klassis ringi ja aitasin kobakäppadel (26 persooni) volte murda, tunni lõpuks olin täiesti higine. Õnneks pooltel ka töö õnnestus ja nad said klassiõhtule ilusad kollased ja oranzid nahkhiired viia. Tänan, Anneli!

  2. Ah, mis ilus, Anneli! Jah, ma usun, et neid, kes sooviksid sellist asja teha, oleks rohkem ja rohkem!!! :)

    • Matemaatilise kunsti võlumaa on suur ja lai… ise alles avastan äärealasid… pole veel sügavamale saladustesse jõudnud uurimisretkele minna… aga edeneb tasapisi.:)

    • Jah, muidugi – on Ioana kodulehel see olemas, aga ma pildistasin neid oma voltimisi ja nägin palju vaeva… vahva ju vaadata, kuidas ime sünnib, aga neid ei saagi fotokast kätte – ehk kuskil teeninduses, pean proovima. Tore, et selle lingi siia panid, oleksin pidanud ise ammu lisama. Aitäh.
      A.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga