07 veebr.

Vormijoonega joonistamise vormi 2

Tere, taas on reede ja ma lubasin uued vormid lisada. Siin need on. Nr.9 on taas lihtsalt rida, nool näitab rea algust. Rida võib olla nii pikk kui ise soovid. Et rida tuleks välja on vaja alguses märkida punktide rida – punkte peaks esimeses reas olema paarisarv, mis samas jagub ka kolmega, siis saad rea alati korrektselt ära lõpetada ja kahes suunas liikuvad jooned taas kokku tõmmata. Osavamad teevad ühe joonega liikudes alguses ühes suunas ja siis tulles tagasi alguspunkti, mis asub joonisel esimese noole juures.

Vorm 5

 

Nr. 10 joonistamise jaoks on vaja esimesse ritta panna 6 võrdse vahega punkti ning alumisse ritta vastavalt 3 nn keskpunkti. Vorm on suletud ja tehakse ühe joonega. Alustada soovitan samast kohast, kus algab vorm nr. 9. Joont rea lõpus tagasi pöörates jõuab taas alguspunkti. Vormi oleks hea mitu korda uuesti alustada ja läbi teha, mingil hetkel hakkab käsi sõna kuulama ja sa tajud, milline on joone rütm. Rütmi tajumine annab sulle kindluse selles osas, millal joon aelgustub ja kuhu suunda ning kui pikalt pöördub – puhas koordinatsiooniharjutus.

Nr. 11 on Nr. 10-ga sarnane, kuna vorm on lühem, siis on ajapikku võimalik tõsta joone liikumise kiirust. St mida lühem vorm, seda kiiremini saab selle paberile panna. Enne kiiruse lisamist on loomulikult vaja vorm selgeks õppida.

Kui vormid on käe sisse harjutatud, siis saab neid teha ilma abipunktideta mälu järgi… sirgeldada koosolekul istudes paberi servale – samas siis võib aeg ununeda ja koosoleku tähtsad teemad kõrvust mööda libiseda.

Vorm 6

Nr. 12 on nn põhivorm ja väga tähtis – sellel vormil põhineb kogu edaspidine joone liikumise loogika. Mida rohkem harjutad ja mida selgemaks selle saad, seda rohkem ahhaa elamusi ja kiireid äratundmisi on edaspidi võimalik kogeda.

Nr. 13 on meeleolukas vaheharjutus, mida tehes on võimalik kasutada erinevaid värvikombinatsioone ning improviseerida:)

Ja päeva nael on:

Vorm 7

Kui põhivorm on selge, siis hakkavad tõelised katsumused, suunamuutused ning erinevad peegeldused… kõik tundub alguses sama ja samas ka on, aga iga uue vormi puhul pead sa muutma suunda ja oma ajupoolkerad aktiivsed hoidma… see on super harjutus!!! Soovin indu ja edu:) Pliiatsid teravaks ja julgelt asja kallale:)

Tagasi üles

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga