Ostukorv

Ostukorvis tooteid ei ole

SEGATEHNIKAD I

Tere tulemast Maalikooli uuendatud kodulehele. Alustame taas tööd ja maalimisi. Tasapisi täieneb ja uueneb ka õppematerjal. Olete kõik oodatud kaasa maalima ja inspiratsioonist osa saama.

Maalikool toimib nii reaalis, minu kodustuudio tundides, kui ka siin blogipostitustes. Hetkel oleme kõik inspireeritud Ann Blockley loomingust ning tema mitmekülgsetest akvarellmaali segatehnikatest. Ann Blockley on Akvarellist ja maaliõpetaja, kellelt on ilmunud üsna mitu head akvarelliraamatut. Nendest soovitaksin kolme: Experimental Flowers, Experimental Landscapes ja Watercolour Workshop by Ann Blockley.

Harjutamiseks on mitu võimalust. Meie katsetasime nii:

VAJALIKUD VAHENDID:

  • akvarellipaber William Turner 300 g/m2 CP loodusvalge 5+ x 56 cm, kuid sobivad ka mitmed teised akvarellipaberid. William Turner on lihtsalt üks mu lemmikuid, ostan Zelluloosi paberipoest.
  • akvarellvärvid Sennelier, kasutan tuubiakvarelle, ostan Vunder Skizzest, panen paletile välja toonide järgi.
  • pakkekile (rullis) ja vajalikku suurusesse lõigatav. Kasutan pakkekilet, sest see on natukene paksem kui rullis toidukile, mis kleepub ja ei kuuletu. Tegelikult igasugune kile sobib, taaskasutatavad õhukesed kilekotid jne
  • akvarellipliiatsid Derwent Inktense
  • akvarellipintslid erinevad suurused, kasutame tudengikategooria semi-professionaalseid sünteetilisi akvarellipintsleid. Võin edaspidi eraldi kirjutada nii pintslitest kui värvidest.
  • akrüültindid Liquitex Ink

TÖÖ KÄIK:

  • KInnita sobivas suuruses akvarellipaber maaliriteibi abil kartong alusele. Tavaliselt oleme teipinud maalilauale, seekord me seda ei tee, vaid kasutame kõikvõimalikke kartongaluseid (nt vanad akvarellploki tagused kartongid, arhiivipapist lõigatud sobiva suurusega kartongid jne). Teibime töö eraldi alusele, sest siis on võimalik tööd tõsta, kallutada ja endale sobivas suunas töölaual keerata.
  • Tee maalipaber ühtlaselt puhta veega märjaks, kasutades selleks pehmet suuremat lapikut pintslit või maalikäsna. Märg paberipind tagab värvide voolamise.
  • Maali hoogsalt ja julgelt, keskmise või suurema pehme pintsliga piisavalt värvipigmenti võttes sulle sobivates toonides alusmaal. Värvipigmenti tuleks võtta rikkalikult. Iga akvarell kuivab umbes 30 kuni 50% heledamaks kui vesi kuivamisel tööpinnalt aurustub. Märjalt võib töö kontrastne tunduda, kuid kui pigmenti on liiga vähe on töö hiljem kuivanuna kahvatu. Kasuta maalimisel ka veidi lisa vett, et maalitav pind püsiks kauem märg.

NÄITEKS NII:

Nüüd lisa veel märjale maalipinnale hoogsad jooned, kas pintslivarre tagumise otsaga, bambusest tugevama grilltiku teravikuga või muu sulle sobiva töövahendiga.

  • Seejärel jätka hoogsaid jooni sobiva Inktense akvarellpliiatsiga. Võid teha mitmes erinevas värvitoonis jooni.
  • Viimasena maalitakse kuivema kangema värvipigmendiga horisondile metsaviirg ning ka mõned hoogsamad kõrrejooned lisaks. Seda kõike peab julgelt toimetama ja mitte liiga pikalt muretsema mõtlema, et jõuaksid maali kujundada nii, et värvipind vahepeal ei kuivaks.
  • Seejärel aseta märjale maalipinnale kiletükid. Proovi veidike venitada kilet nii, et horisondile metsaviiru ette tekiksid horisontaalsed kileviirgudestjooned.
  • Nüüd paiguta ülejäänud kiletükid.
  • Kui iletükid on paigutatud, siis tilgutatakse ettevaatlikult pildi serva juurest kilest moodustunid kanalikestesse pipetiga metsarohelist akrüültinti.
  • Säti töö rahus kuivama. Vähemalt tunniks ajaks, mitte vähem. Et kile abil loodav tekstuur jõuaks moodustuda.

Kui töö on kuivanud, siis eemalda ettevaatlikult kile. Töö jääb veel teipidega maali aluskartongile. Järgmises postituses vaatame, mis edasi saab. Töö ei ole veel valmis. Alusmaal on valmis. Segatehnika jätkub järgmises postituses.

Rõõmsat katsetamist kõigile ja kohtumiseni nädala pärast.