Ostukorv

Ostukorvis tooteid ei ole

Inimesed

Lembit Lõhmus sai akvarelli jõuludeks, kuid maalisin sketchbooki temast ka volume 2, et jääks ka midagi ka mulle endale mälestuseks.

Lembit Lõhmus on sündinud 25, septembril 1947. Tema kohta on öeldud: tundmatu kunstnik, kelle töid teavad kõik. Mul on olnud au temaga kohtuda ja saada kingituseks ka mõned tema imelised gravüürid. Sooja südamega tippgraafik, kellel on oskused nagu renessansiaegsel meistril Tänapäeval unikaalne.

Õppis 1969–1975 Tartu kunstikoolis ning ka ERKI-s. ERKI lõpetas kunstnik-ruumikujundajana (cum laude). Töötas aastatel 1975–1977 Eesti Kunstimuuseumis tarbekunstiosakonna juhatajana. Oli aastatel 1977–1988 sisustusarhitekt Eesti Projektis ning Kommunaalprojektis.  . Aastatel 1989–2003 tegutses vabakutselise graafikuna, 2003–2010 töötas Eesti Postmargis kunstnikuna ning jäi 2010. aastast on pensionil ning vaba ja loov. Kui keegi teab, mis on eksliibris, siis Lembit on ka selles sfääris marginaalne –  ta on loonud üle 500eksliibrise ning väikegraafikat puu-, vase-  ja terasegravüüris. Postmarke loonud üle 200 ja seda ka mitmele eri riigile sealhulgas Rootsile, Lätile, Leedule, Kasahstanile. Eksliibriseid loonud 28 riigi kogujatele. Lembit Lõhmus on ka Eesti euromüntide reversi kujunduse autor. Tunnen Lembitu vastu suurt lugupidamist ning olen tema tööde siiras imetleja.

Mulle väga meeldib maalida lapsi, alguses katsetasin oma lapselastega ja hiljem siis juba nende väikeste sugulaste ja mängukaaslastega. Adele saigi omale akvarellportree, mis tõi rõõmu nii mulle maalimises kui ka tema armsale perele. Aitäh.

Huvi korral saab minult tellida akvarellitehnikas portreid. Tellimiseks kirjuta mulle kontaktide alt ja kirjelda oma soovi.

Tellimustöö sõbralt sõbrale. Armsad neiud ja koloriitsed ning erksad. Oli väga tore maalimine.

Pojapoeg Aarenist olen teinud kümneid visandeid, kõigist ei ole fotosid hetkel. Selles galeriis viimane sinistes toonides akvarell on mõõdus 70 x 100 cm ja läheb mu järgmisele näitusele.