Ostukorv

Ostukorvis tooteid ei ole

Inimesed

Lembit Lõhmus sai minult akvarelli jõuludeks, maalisin oma sketchbooki temast ka volume 2, et jääks ka mulle mälestuseks.

Lembit Lõhmus on sündinud 25, septembril 1947. Tema kohta on öeldud: tundmatu kunstnik, kelle töid teavad kõik. Mul on olnud au temaga kohtuda ja saada kingituseks mõned tema imelised gravüürid. Sooja südamega tippgraafik, kellel on oskused nagu renessansiaegsel meistril ning mis on tänapäeval täiesti unikaalne.

Lembit Lõhmus õppis 1969–1975 Tartu kunstikoolis ning ka ERKI-s. ERKI lõpetas kunstnik-ruumikujundajana (cum laude). Töötas aastatel 1975–1977 Eesti Kunstimuuseumis  tarbekunstiosakonna juhatajana. Oli aastatel 1977–1988 sisustusarhitekt Eesti Projektis ning Kommunaalprojektis. Aastatel 1989–2003 tegutses vabakutselise graafikuna, 2003–2010 töötas Eesti Postmargis kunstnikuna ning on 2010. aastast pensionil vaba ja loov. Kui keegi teab, mis on eksliibris, siis on Lembit selles sfääris marginaalne –  ta on loonud üle 500 eksliibrise ning väikegraafikat puu-, vase-  ja terasegravüüris. Postmarke loonud üle 200 ja mitmetele eri riikidele sealhulgas Rootsile, Lätile, Leedule, Kasahstanile. Eksliibriseid loonud 28 riigi kogujatele. Lembit Lõhmus on Eesti euromüntide reversi kujunduse autor. Tunnen Lembit Lõhmuse vastu suurt lugupidamist ning olen tema tööde siiras austaja.

Mulle väga meeldib maalida lapsi, alguses katsetasin oma lapselastega ja hiljem siis juba nende väikeste sugulaste ja mängukaaslastega. Väike Adele sai omale akvarellportree, mis tõi rõõmu nii mulle maalimises kui ka tema armsale perele. Aitäh.

Huvi korral saab minult tellida akvarellitehnikas portreid. Tellimiseks kirjuta mulle kontaktide alt ja kirjelda oma soovi.

Tellimustöö sõbralt sõbrale. Armsad neiud, koloriitsed ning erksad. Oli väga tore maaliülesanne.

Pojapoeg Aarenist olen teinud kümneid visandeid, kõigist ei ole fotosid hetkel. Selles galeriis viimane sinistes toonides akvarell on mõõdus 70 x 100 cm ja läheb mu järgmisele näitusele.