Eilsed maalijad ja maalimised. Maalisime nn inglise meetodil, eks maalijad nüüd teavad, kuidas see käib.
Esimene kiht maalitakse kuivalt ja õhukeselt, alustoonid segatakse vähese pigmendiga, õrnad ja läbipaistvad. Peale esimese kihi kuivamist, kustutatakse alusjoonistus korralikult ja täiesti.
Teine kiht maalitakse märjalt-märjale taustatoone juurde luues. Eelnevalt maalitakse maalipaber puhta veega heldelt uuesti märjaks, luues taustatoonidele võimaluse voolata ning sulada.
Kolmanda kihiga viimistletakse õied ja lehed uuesti, lisades kontraste ja uusi sügavamaid värvitoone.
Neljas kiht maalitakse peale kolmanda kihi täielikku kuivamist olles veendunud, et kõik toonid on paberisse kinnistunud, seejärel õied uuesti märjalt-märjale st puhta veega maalitavad kohad suurelt märjaks ning uued sulatatud voolavad värvikihid.
Viimane kiht on nii öelda viimistlus ja viimased soovitud nikitsemised või vabad värvitõmbed. Tehniline töö, ei olnud kerge, kuid tulemused õpilastel suurepärased esimese korra kohta. Kui mingit tõsist tööd maalida, siis võib maalikihte olla veelgi st juhul, kui on hea paber ning on aega, et lubada kõigidel vahekihtidel korralikku ja põhjalikku kuivamist, st märjalt-märjale maalimine tähendab uut suurt veekihti ja voolavaid värve, samas kui viimistlus eeldab vähese veega maalimist. Võimalikud on kõik muud nüansid ning nn eriefektid. Kes harjutab, see teab.
- Seekord maalisime akvarellpaber Arches 300g/m2 keskmine korn bright white CP
- Värvidest kasutasime Stockmari akvarellipigmentide põhitoone. Need kuus põhivärvi on: 01 karmiinpunane | 02 kinaverpunane | 04 kuldkollane | 05 sidrunkollane |10 ulatramariinsinine | 18 preisisinine.
- Tegemist on värvikontsentraadiga ning värve tuleb enne kasutamist veega lahjendada.
- Nendest pigmentidest sedasime kõik vajalikud värvitoonid.