Ostukorv

Ostukorvis tooteid ei ole

Täna maalikoolis 28

Kompad ja koloriidid.

Inspiratsioon võib vahel tulla ootamatult. Avastasin ühe Poola päritolu akvarellisti, temast ei ole netiavarustes palju leida. Małgorzata Grzesczyk ehk Gosia Grzesczyk on sündinud 1963. Mind kohe kõnetavad minu kaasaegsed akvarellisitid. Yuko Nagayama, suurepärane Jaapani akvarellist on ka sündinud 1963. aastal. Kuigi juttu tuleb seekord poolatar Gosia abstraktsetest akvarellmaalidest, siis jagan igaks juhuks ka Yuko Nagayama kodulehe linki: https://www.nagayamay.com/works?lang=en

Ent Gosia maalide juurde naastes. Tal on võrratud kompad ning soovitan neid soojalt tema kodulehel lähemalt uurida. Link on siin: https://gosiagrzesczyk.lartde.eu/?fbclid=IwAR16AAOIrvVnoVhZulcrpfRWcsRyi_wNWmZRYm0iIG9lzYh3l02vnywmeuA

Selliste akvarelliuuringute ja kompade maalimine on väga hea katsetamaks erinevaid koloriite, värvide paigutust ja tasakaalu erinevas paberipinna formaadis jne. Igasugune värvimäng pakub palju rõõmu.

  • Alustasime sellest, et jagasime oma paberilehe maalriteibiga neljaks võrdseks osaks.
  • Seejärel värvisime taustad – maaliliselt või ühtlasemalt kasutades kahte-kolme heledamat värvitooni.
  • Järgmiseks alustasime erinevate lapikpintslitega maalides alguses ühe valitud värviga igale maalipinnale ühe suurema, ühe keskmise ja ühe väiksema värviruudu-ristküliku.
  • Kui esimesed kolm värvitooni olid oma jäljed jätnud, hakkab see värvipind ja värviruudu mäng maalijat juba kõnetama, sa trükid ettevaatlikult erineva suurusega pinnakesi või viirutad-triibutad lapikpintsliga trükkides, tasakaalustad ühte tooni teisega, maalid kord ühele kord teisele maaliruudukesele uue pinna juurde, kuni mingil hetkel ütled endale: “Stop. Nii jääb.”
  • NB! pintslijälgede suurus või täpsus ei mängi mitte mingisugust rolli. Värvimäng ja tasakaalu otsing on oluline. Ja väikesete lastega maalides tuleb tulemuse jaoks koloriiti piirata. Anda kindel värvivalik 4-5 värvitooni. Luba lastel tunda maaliprotsessist rõõmu. Kui väike laps maalib või teeb midagi natuke teistmoodi kui õpetaja on ette näidanud või soovitanud, siis ka see on okei. Mida rohkem lastega koos maalida, seda paremini nad kaasa tulevad, seda enam hakkavad nad märkama ja maalima nüansse ning detaile. Peamine on maalida!!! Ikka edu ja inspiratsiooni kõigile maalikooli sõpradele.

Head katsetamist. Selline ülesanne sobib nii suurtele kui väikestele maalijatele suurepäraselt.

Tegime mõned katsed:

Oodatud on ka teie katsed ja maalitulemused. Kui soovite pilte neist maalikooli lugejatega jagada, siis palun saatke need mulle e-mailile – anneli.laasi@maalikool.ee või messengeris läbi FB-ki. Avaldame ja jagame hea meelega. Teretulnud on ka küsimused värvide või töövahendite kohta.